ارتش سوریه دوباره بر سراقب ادلب مسلط شد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، نیروهای ارتش سوریه صبح امروز پیروز شدند مجددا سراقب را از دست تروریستهای تحت حمایت ترکیه آزاد نمایند.

ارتش سوریه دوباره بر سراقب ادلب مسلط شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پایگاه داده، منابع خبری سوری از آزادسازی مجدد شهرک مهم سراقب در استان ادلب اطلاع دادند.

یک منبع میدانی به روزنامه الوطن سوریه گفت که نیروهای ارتش سوریه صبح امروز پیروز شدند مجددا سراقب را از دست تروریست های تحت حمایت ترکیه آزاد نمایند.

تروریست ها هشتم اسفندماه جاری توانسته بودند مجددا سراقب را به اشغال خود درآورند.

یک اهمیت سراقب این است که در راستا بزرگراه حلب - دمشق موسوم به ام.5 قرار گرفته و از طرفی دیگر، فاصله ای کم با شهر ادلب (مرکز استان) دارد و راه ارتباطی مهمی قلمداد می گردد.

موقعیت سراقب

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به تروریستها- امروز اطلاع داد که درگیری های شدیدی در محورهای مختلف سراقب بین ارتش سوریه و نظامیان و تروریست های وابسته به ترکیه در جریان است.

این مرکز همچنین اذعان کرد که نیروهای ارتش سوریه در محور شمال شرق سراقب پیشروی داشته اند، ولی اشاره ای به آزادسازی آن نکرد.

نیروهای سوری عملیات خود را برای آزادسازی استانهای حلب و ادلب از چهارم بهمن ماه گذشته شروع کردند و پیروز شدند پیشروی زیادی به دست آورند.

ترکیه اما با مشاهده شکست تروریستهای تحت حمایت خود، مستقیما وارد این نبرد شده تا بتواند مناطق تازه آزاد شده را مجددا اشغال کند.

دولتمردان و ارتش سوریه بارها تأکید نموده اند که اجازه نخواهند داد هیچ قسمتی از خاک این کشور در اشغال متجاوزانی مانند آمریکا و ترکیه باقی بماند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "ارتش سوریه دوباره بر سراقب ادلب مسلط شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه دوباره بر سراقب ادلب مسلط شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید