بزرگترین نگرانی مردم دنیا چیست؟ ، آیا مردم هنوز از کرونا می ترسند؟

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، شرکت تحقیقات و مشاوره ایپساس، در حوزه تحقیقات بازار و نظرسنجی جهانی فعال است. این موسسه اخیرا نظرسنجی خود در خصوص ترس های جهان را به روز رسانی نموده است. بر اساس نظرسنجی ماه نوامبر 2021 (آبان 1400) که روی مردم 28 کشور جهان انجام شد، ترس های مردم جهان در مقایسه با اوایل شیوع کرونا به کلی تغییر نموده است. بعد از گذشت 18 ماه از شیوع کرونا، مردم جهان که در آن موقع پاندمی را بزرگترین ترس خود اعلام نموده بودند، حالا دیگر چنین نظری ندارند.

بزرگترین نگرانی مردم دنیا چیست؟ ، آیا مردم هنوز از کرونا می ترسند؟

برای دومین ماه متوالی، فقر و نابرابری اجتماعی ترس شماره یک مردم دنیا است. این موضوع نشان می دهد که نظر مردم دوباره به زمان قبل از شیوع کرونا نزدیک شده است. حالا دوباره پول، نابرابری و ویژگی های شغلی بزرگترین نگرانی مردم است. بر این اساس، بعد از فقر و نابرابری (32 درصد)، بیکاری (30 درصد)، ویروس کرونا (28 درصد)، فساد سیاسی/اقتصادی (28 درصدی) و جرم و جنایت (27 درصد) مهمترین ترس های امروز مردم دنیا به حساب می آیند.

بر اساس این نظرسنجی، یک پنجم مردم (21 درصد) معتقدند که مراقبت های بهداشتی یکی از بزرگترین مسائلی است که کشورشان با آن روبرو است. مسائلی چون تورم (18 درصد)، اقتصادیات (17 درصد) و آموزش و تغییرات اقلیمی (16 درصد) هم در رتبه های بعدی نگرانی های مردم دنیا واقع شده است.

فقر و نابرابری اجتماعی، بزرگترین مساله مردم

بر اساس این نظرسنجی فقر و نابرابری اجتماعی بزرگترین معضل مردم است. یک سوم از پاسخ دهندگان معتقدند که یکی از بزرگترین مسائل پیش روی کشورشان، فقر و نابرابری است. در این میان مردم روسیه با 52 درصد بیشترین نگرانی را در این خصوص دارند. کلمبیا با 47 و مجارستان با 44 درصد دیگر کشورهایی هستند که مساله فقر بزرگترین ترس آنهاست. در مجموع در میان 28 کشور مورد آنالیز چهار کشور فقر و نابرابری اجتماعی را نگرانی درجه اول خود بیان نموده اند: روسیه، برزیل، ترکیه و آلمان.

بیکاری

بیکاری دومین ترس بزرگ دنیا است. آفریقای جنوبی بیشترین نگرانی را در این خصوص دارد. 66 درصد مردم این کشور معتقدند بیکاری معضل اصلی آنهاست. اسپانیا با 56 و ایتالیا با 53 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند. نکته جالب این است که مردم سوئد و بلژیک در یک ماه گذشته بیشتر نگران بیکاری شده اند ولی این موضوع در ترکیه و عربستان از اولویت افتاده است. بیکاری در کشورهای آفریقای جنوبی، اسپانیا، ایتالیا و هند، مهمترین نگرانی است.

کووید-19

در حالی که از آوریل 2020 (فروردین 1399) تا خاتمه سپتامبر 2021 (مهر 1400)، کووید 19 مهمترین ترس مردم دنیا بوده است اما در ماه گذشته این موضوع به سومین نگرانی مردم تبدیل شده است. با این حال شیوع کرونا در 6 کشور ژاپن، استرالیا، بریتانیا، عربستان سعودی، کانادا و آمریکا، مهمترین نگرانی مردم است.

سه کشور مالزی، کلمبیا و پرو امروز فساد نگرانی شماره یک آنهاست. جرم و جنایت هم در سوئد، مکزیک و آفریقای جنوبی یکی از بزرگترین ترس ها به شمار میرود.

بیشتر کشورهای این نظرسنجی را اقتصادهای پیشرفته تشکیل می دهند. با این حال از مردم بعضی از کشورهای در حال توسعه نیز نظرسنجی به عمل آمده است.

منبع: تجارت نیوز

به "بزرگترین نگرانی مردم دنیا چیست؟ ، آیا مردم هنوز از کرونا می ترسند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین نگرانی مردم دنیا چیست؟ ، آیا مردم هنوز از کرونا می ترسند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید