رکوردشکنی یک ماهی شگفت انگیز در مقابل دوربین

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، محققان به تازگی پیروز به ثبت تصویر یک ماهی در عمق 8336 متری اقیانوس در نزدیکی ژاپن شده اند و از این حیث رکورد زده اند.

رکوردشکنی یک ماهی شگفت انگیز در مقابل دوربین

به گزارش دیجیاتو، دانشمندان تصویری از یک ماهی در عمق 8336 متری اقیانوس را ثبت نموده اند و می گویند رکورد ثبت تصویر از عمیق ترین ماهی دریا ها شکسته شده است. آن ها برای انجام این کار یک دوربین اتوماتیک را به گودال ایزو-اوگاساوارا فرستادند و این موجود را مشاهده کردند. گفته می گردد که این حلزون ماهی در نقطه ای دیده شده است که احتمالاً حداکثر عمق برای زیست این گونه از ماهی ها محسوب می گردد.

پروفسور الن جیمیسون از دانشگاه وسترن استرالیا می گوید: اگر این رکورد شکسته گردد، تفاوت آن احتمالاً افزایش اندکی در حد چند متر خواهد بود. البته او مدعی است که ماهی حاضر احتمالاً می تواند در عمق های بیشتر هم دوام بیاورد، چون آب های گودال ایزو-اوگاساوارا اندکی گرم تر از آب های گودال ماریانا است.

این حلزون ماهی موجودی کم سن وسال از گونه Pseudoliparis است، اما دانشمندان آن را به دام نینداختند تا دقیق تر آنالیز اش نمایند. درعوض چندین ماهی دیگر را در عمق 8022 متری اقیانوس گردآوری کردند که ظاهراً از گونه Pseudoliparis belyaevi بودند.

جیمیسون می گوید: پیش بینی می کردیم که عمیق ترین ماهی در گودال ایزو-اوگاساوارا و یک حلزون ماهی باشد. کلافه می شوم وقتی مردم به من می گویند ما هیچ چیزی راجع به اعماق دریا نمی دانیم؛ چرا که می دانیم. اوضاع به سرعت درحال تغییر است.

رکورد قبلی ثبت تصویر از عمیق ترین ماهی جهان در سال 2018 در عمق 8178 متری در گودال ماریانا به ثبت رسیده بود. دانشمندان آن ماهی را که با نام حلزون ماهی ماریانا معرفی می گردد، از سال 2014 می شناختند. گفته می گردد که حلزون ماهی ها می توانند به عمیق ترین نقاط اقیانوس در عمق 6 تا 11 هزار متری برسند.

منبع: فرارو

به "رکوردشکنی یک ماهی شگفت انگیز در مقابل دوربین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی یک ماهی شگفت انگیز در مقابل دوربین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید