شهرداری پیمانکاران متخلف را به مراجع قضایی معرفی کند

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: شهرداری باید پیمانکارانی که بچه ها را به کار می گیرند،به مراجع قضایی معرفی کند.

شهرداری پیمانکاران متخلف را به مراجع قضایی معرفی کند

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ پایگاه داده، سیدابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر تهران در دویست و بیستمین جلسه شورای شهر گفت: 12 ژوئن روز جهانی علیه کار بچه ها است که این روز به ابتکار سازمان بین المللی کار نامگذاری شده است.

وی اضافه کرد: متأسفانه سال هاست که شهر تهران به ویژه در زمینه جمع آوری پسماند با مشکل تعداد زیادی کودک کار و زباله گرد روبرو شده و هیچ اقدام جدی برای مقابله با این پدیده مذموم صورت نگرفته است.

نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری یکی از مراجع ذی صلاح است که باید اقدام جدی در زمینه مقابله با کار کودک انجام دهد، گفت: شهرداری تهران و مؤسسات خیریه در سال های اخیر نسبت به راه اندازی و یا حمایت از مدارس ویژه بچه ها کار اقدام کرده، اما ناکافی بوده است و به نظرم تا زمان ریشه کنی این پدیده هیچ اقدامی قابل قبول نیست.

امینی ادامه داد: با توجه به شیوع و گسترش ویروس کرونا خطرات کار بچه ها و زباله گردی مضاعف شده و باید سازمان بهزیستی، وزارت کشور، شهرداری، بنیاد مستضعفان و نهاد های دیگر دست به دست هم دهند و با تشکیل کارگروه ویژه اقدام مناسب صورت گیرد.

وی شرح داد: شهرداری تهران باید با پیمانکارانی که بچه ها را به کار می گیرند قطع همکاری کند و این افراد به مراجع قضایی نیز معرفی شوند.

این عضو شورای شهر تهران گفت: همچنین 14 ژوئن روز جهانی اهداکنندگان خون است و در فواید اخلاقی و بهداشتی اهدای خون سخن های زیادی بیان شده که همه بر آن واقفیم.

امینی گفت: این روز ها با گسترش ویروس کرونا ذخایر خونی به حداقل رسیده و این روز فرصت مناسبی است تا افرادی که امکان اهدای خون دارند با مراجعه به مراکز انتقال خون نسبت به این عمل ارزشمند اقدام کنند.

به گزارش فارس، سیدابراهیم امینی امروز به دلیل غیبت محسن هاشمی در صحن شورا ریاست صحن علنی شورای شهر را بر عهده دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شهرداری پیمانکاران متخلف را به مراجع قضایی معرفی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری پیمانکاران متخلف را به مراجع قضایی معرفی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید