فرار کفتار با پای فیل!

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، در حالی که گروهی از شیر های نر و ماده به دور لاشه یک فیل حلقه زده و در حال خوردن آن هستند، یک کفتار خوش شانس پیروز می گردد مخفیانه وارد شده و پس از برداشتن پای فیل فرار کند.

فرار کفتار با پای فیل!

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، این اتفاق در منطقه حفاظت شده سابی سندز کروگر آفریقای جنوبی رخ داد و دیون وسلز که شاهد این رویداد بوده می گوید: یک فیل نر که پیر و تنها بود جان باخته بود. لاشه فیل به وسیله شیر ها در طول 3 روز یا بیشتر بلعیده شد. همانطور که شیر ها در لاشه فرو می رفتند، کفتار ها دور نبودند. به محض اینکه شکاف را پیدا کردند، لاشخور ها وارد شدند و آغاز به غذا خوردن کردند.

ناگفته نماند که کفتار ها بدون شک با مرگ همراه هستند؛ و به درستی اینطور است، زیرا آن ها در کمین لاشه ها در انتظار فرصتی برای سرقت هر چه می توانند هستند. به عنوان لاشخور، آن ها نقش مهمی در زیست بوم دارند و مصرف نماینده نهایی هستند و مواد مغذی را به زمین باز می گردانند.

در این روز خاص، یک کفتار پای فیلی را که خورده شده بود، با آرواره های قدرتمند خود گرفت و از محل دور شد. این بدون شک چیزی بود که در تمام زندگی ام هرگز شاهد آن نبودم. آنقدر خوب جویده شده بود که انگار کسی آن را با اره برقی قطع نموده بود.

رژیم غذایی اصلی کفتار ها شامل مردار (گوشت در حال پوسیدگی) است. آن ها به علت داشتن سیستم گوارشی قدرتمند قادر به هضم این غذای فاسد هستند که از شیوع بیماری ها در طبیعت جلوگیری می نماید. اسید های معده کفتار ها و هم کرکس ها گوشت و تکه های استخوان در حال پوسیدگی را هضم می نمایند و باکتری ها و بیماری ها را از بین می برد و از آسیب تماشا آن ها جلوگیری می نماید.

اغلب وقتی کفتار ها بر سر طعمه ای می ریزند به جز جمجمه یا شاخ که باقی می مانند، تقریبا هیچ اثری از حیوان باقی نمی ماند. مردم اغلب تصور می نمایند که کفتار ها شکار نمی نمایند. اما در واقع، آن ها می توانند شکارچیان ماهری باشند.

من هر روز شاهد بسیاری از مشاهدات باورنکردنی هستم، اما این مشاهده یکی از به یاد ماندنی ترین ها خواهد بود. تماشا از بین رفتن قدیمی ها هرگز آسان نیست، اما این فیل نر زندگی خوبی داشت. از خاک به دنیا آمد و به خاک زادگاهش بازگشت.

منبع: فرارو

به "فرار کفتار با پای فیل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار کفتار با پای فیل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید