پرتصادف ترین مناطق پایتخت اعلام شد، بیشترین دلیل تصادفات در تهران چیست؟

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ شرایط تصادفات پایتخت در سال گذشته را تشریح کرد.

پرتصادف ترین مناطق پایتخت اعلام شد، بیشترین دلیل تصادفات در تهران چیست؟

سرهنگ احسان مومنی در گفت وگو با وبلاگ پایگاه داده، در تشریح تصادفات پایتخت در سال 99 گفت: آنالیز آنالیز تصادفات سال 99 نشان می دهد که حدود 42 درصد متوفیان تصادفات رانندگی عابرین پیاده و 44 درصد آنان موتورسیکلت سواران هستند. همچنین 14 درصد تلفات نیز مربوط به راننده و سرنشین خودروها بوده است.

به گفته وی، با توجه به افزایش استفاده از موتورسیکلت توسط شهروندان در سال 99 تعداد متوفیان موتورسیکلت حدود هفت درصد نسبت به سال 98 افزایش داشته است .

وی بالاترین علت تصادفات را مربوط به عدم توجه به جلو و حواس پرتی رانندگان دانست و گفت: حدود 34 درصد تصادفات به این دلیل بوده است. دومین علت حوادث رانندگی در خیابان ها و تقاطع ها نیز مربوط به عدم رعایت حق تقدم عبور با 16 درصد و در بزرگراها نیز عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطئمنه و سرعت غیر مجاز با سهم حدود 12 درصدی است.

مومنی بیشترین ساعت وقوع حوادث رانندگی را نیز ساعات 16 تا 20 خاطرنشان کرد و گفت: 26 درصد تصادفات در ساعات تاریکی هوا و شب و حدود 42 درصد نیز در ساعات روز به وقوع پیوسته است.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ بالاترین سهم متوفیان حوادث رانندگی را مربوط به منطقه 4 شهرداری تهران با 12 درصد از کل متوفیان دانست و گفت: منطقه 15 شهرداری تهران نیز با 9 درصد از کل متوفیان و منطقه 19 شهرداری تهران با هشت درصد از کل متوفیان در رتبه های بعدی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پرتصادف ترین مناطق پایتخت اعلام شد، بیشترین دلیل تصادفات در تهران چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتصادف ترین مناطق پایتخت اعلام شد، بیشترین دلیل تصادفات در تهران چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید