یک مدیر چه استراتژی هایی باید در پیش بگیرد؟

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، مدیران باید این موضوع را مدنظر قرار دهند که اگر نتوانند استراتژی های مناسبی در برخورد با افرادی که محیط را مسموم می نمایند داشته باشید، کارآیی شان به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و کاهش پیدا می نماید. بعضی از این استراتژی ها در زیر آمده است، پس با خبرنگاران همراه باشید.

یک مدیر چه استراتژی هایی باید در پیش بگیرد؟
  • محدود نکردن شادی

سخنان اطرافیانتان تا چه حد روی شرایط ذهنی شما اثر گذار است؟ افراد پیروز این قابلیت را در خود ایجاد نموده اند که گفته ها و اظهارات منفی تاثیر مخربی روی احساسات و حس انجام وظایفشان نگذارد. افرادی که افکار مسمومی دارند، علاقه زیادی به تخریب شما با نظرات آزاردهنده و حتی بی ادبانه دارند و از تاثیرپذیری شما از چنین برخوردهایی لذت خواهند برد.

سعی کنید کمتر به نظرات دیگران واکنش نشان دهید؛ خصوصا آنهایی که می دانید که نسبت به شما حسن نیت ندارند.

  • هنر نادیده گرفتن

این نکته را از یکی از دوستانم یاد گرفتم که می گفت تنها با غلبه بر مهارت نادیده گرفتن نکات منفی است که افراد پیروز می توانند در شرایطی غیرمنطقی و بی نظم، آرامش و منطق شان را حفظ نمایند. با این مهارت، آنها می توانند در هر شرایطی، برخوردی متمایز داشته و نگذارند هر چیز نامطلوبی بر آنها اثرگذار باشد.

  • مرزبندی

بین رفتار محبت آمیز و اینکه اجازه دهید فردی شما را به مسیری راهنمایی کند که اثربخشی تان را به خطر بیندازد، مرز باریکی هست. افراد پیروز با درک این موضوع، مرزهای مشخصی در رفتار با افرادی با افکار مسموم ترسیم می نمایند و به آنها اجازه نداده با عبور از این مرزها، کارآیی شان را زیر سوال ببرند.

  • تمرکز بر راه چاره

آیا شما بیشتر وقت خود را برای افراد منفی و تاثیرات آنها روی زندگیتان صرف نموده یا روی راه های دستیابی به اهدافتان؟ تمرکز روی افراد منفی و تاثیرشان در زندگی دردسرساز است. به جای آنکه روی افراد منفی تمرکز کنید، تمام توجه خود را روی اهدافتان و راه های رسیدن به آنان متمرکز کنید.

  • ذخیره انرژی برای موقعیت های بهتر

همان طور که به دفعات تکرار شد، افرادی که افکار مسمومی دارند همیشه در پی سوار شدن بر موج هایی هستند که دراثر هرج و مرج به وجود آمده و در چنین شرایطی برای اینکه شما را تا سطح خودشان پایین بکشند، از هیچ اقدامی دریغ نمی نمایند. هرچه درک بهتری از محدودیت های خودتان به دست آورید، به شما کمک رسانده از موقعیت های پرخطر دور بمانید. نبردهای خود را عاقلانه برگزیده و انرژی تان را برای موارد مهم تر و بهتر نگه دارید.

  • درک از اهمیت حمایت

از مشاوران تان استفاده کنید. این شانس بزرگی است چرا که آنها موضوع پیش روی شما را پیش از شما تجربه نموده اند. همکاران، افراد گروه و حتی اعضای خانواده و دوستان می توانند نکات ظریفی را در مورد مواردی که پیش رو دارید به شما گوشزد نمایند. با بهره گیری از این تجربیات، اشخاصی که هوش هیجانی (EQ) بالایی دارند می دانند چگونه در مواجهه با افرادی با افکار مسموم رفتار نمایند.

  • شناخت و آگاهی از خود

شناخت از خود اهمیت زیادی دارد؛ چرا که اگر به درستی نقاط ضعف تان را که با تحریکشان برانگیخته می شوید بشناسید، می توانید از تحریک آنها بپرهیزید. ضعف در کنترل هیجان برترین عامل در توانمندسازی افرادی است که با افکار مسمومشان بر زندگی شما اثرگذار هستند.

  • فراموش نکردن افراد غیرقابل اعتماد

بخشش یکی از ویژگی های هوش هیجانی بالا است. بخشیدن اشتباهات دیگران شما را سبکبارتر نموده و آرامش ذهنی برایتان به همراه خواهد آورد. اما این بخشش شما نباید به معنی فراموش کردن این باشد که چه افرادی قابل اعتمادند و چه افرادی نیستند بلکه به این معنا است که دیگر نمی خواهید زمان بیشتری برای افرادی که قابل اعتماد نیستند، هدر دهید.

افراد پیروز یا اشخاصی که می توانند چالش های پیش رویشان را به خوبی راهنمایی نمایند، از هیچ شعبده و معجزه ای بهره نمی برند؛ آنها صرفا کوشش زیادی نموده اند تا از هوش هیجانی بالایی برخوردار شوند.

منبع: الی گشت

به "یک مدیر چه استراتژی هایی باید در پیش بگیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مدیر چه استراتژی هایی باید در پیش بگیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید