بازگرداندن همسر معتاد به کار به زندگی زناشویی طبیعی

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، همسران معتاد به کار اغلب از خانواده غفلت کرده و روابطشان با همسرشان دچار اختلال می شود اما می توان با راهکارهایی چشمشان را به حقیقت گشود.

بازگرداندن همسر معتاد به کار به زندگی زناشویی طبیعی

آیا همسرتان یک معتاد به کار است؟ آیا احسا س می کنید که شغل او مانع ابراز عشق و علاقه به شما شده است؟ او همیشه سرش شلوغ است و هنگامی که به او به خاطر بی توجهی به شما و فرزندانتان شکایت می کنید ناراحت شده و می گوید به خاطر رفاه و آسایش شماست که زیاد کار می کند. اگر به به او بگویید به شغلش معتاد شده ناراحت می شود و شما را به قدر نشناسی متهم می کند. اما حقیقت آن است که شما قدرنشناس نیستید بلکه تنها هستید و همسر شماست که باید از خواب غفلت بیدار شود.

چرا مردان معتاد به کار می شوند؟

مردها هویت خود را بر اساس شغل خود و آنچه انجام می دهند تعریف می کنند، نه بر اساس احساساتشان. بیشتر مردان این ذهنیت را دارند که کار بیشتر و بهتر به معنای پیروزیت است. این همان چیزی است که جامعه و شاید تربیت خانوادگی به آنان آموخته است.

آنان ممکن است احساس کنند که روی دستگاه پیاده روی با سرعت زیاد مشغول دویدن هستند و نمی دانند چگونه دستگاه را متوقف کنند. علاوه بر آن شاید دلایل روانی ناخودآگاه برای این کار بیش از حد داشته باشد.

برخی از معتادان به کار در عمل از حرفه و شغل خود به عنوان بهانه ای برای پرهیز از نزدیکی و صمیمت استفاده می کنند تا بدین وسیله احساس کنند مهار همه چیز در زندگی خویش را در دست دارند. هنگامی که او مشغول به کار است احساس مسلط بودن و در اختیار داشتن مهار امور در او به مراتب نیرومندتر از زمانی است که با همسر و فرزندانش رابطه برقرار کرده و با احساسات و نیازهای آنان سرو کار دارد. چرا که این موضوعات احساسی برای او ناملموس و نامحسوس به حساب می آیند.

با همسر معتاد به کار خود چه کنیم؟

از همسر خود بخواهید این تمرین ذهنی را انجام دهد: چشمانش را ببندد و تصور کند به سرانجام زندگی اش رسیده است. در همان حال که به زندگی و گذشته خویش می نگرد از او بخواهید لحظات زیبا و بامعنا و مفهوم زندگی خود را به یاد آورد. در آن لحظه چه چیز برای او مهم و با ارزش خواهد بود؟ او هرگز نخواهد گفت که به این دلیل از زندگی ام راضیم چون یک خانه 500 متر مربعی داشتم یا چیزهایی شبیه به این. این لحظات قطعا معنا و مفهومی برای او نخواهند داشت. لحظاتی به زندگی او معنا داده و سرانجام زندگی را از عشق و صمیت و ارتباطی غنی سرشار خواهند ساخت که می توان از آنها به لحظات ناب یاد کرد. لحظاتی که در زندگی یک معتاد به کار بسیار کم خواهد بود. از او بخواهید لحظاتی پر معنی را با شما سهیم شود.

گاهی این روش تنها روشی است که برای ترک اعتیاد به کار کارآمد است. از او بپرسید چنانچه می دانست تنها قرار است یک ماه دیگر زنده باشد زندگیش را چگونه می گذراند؟ او هرگز نخواهد گفت روی 12 ساعت کار خواهم کرد. می توانید فهرستی از کسانی که همسن او بوده اند و مرده اند را پیش چمش قرار دهید. حقیقت این است که هرگز هیچ یک از ما از چگونگی و زمان مرگ خودآگاه نیست. روزی خواهد رسید که متوجه می شویم به راستی داریم می میریم و فراموش کرده ایم که زندگی کنیم.

از همسرتان بخواهید پیش بینی کند بچه هایش هنگامی که بزرگ شوند راجع به او چه خواهند گفت. از او بپرسید آیا گمان می کند بچه های او در آینده از دوران کودکی خود با مسروری یاد خواهند کرد و به این دلیل که در خانه ای بزرگ زندگی می کردند و اسباب بازی های گران قیمت داشتند بسیار مسرور و راضی بودند و برایشان اهمیتی نداشت که پدرشان را هیچوقت نمی دیدند؟ آیا گمان می کند فرزندانشان از اینکه او هیچوقت در خانه نیست مسرورند؟ آنچه همه بچه ها می خواهند این است که برای پدر و مادرشان مهم باشند. آنان در بزرگسالی خواهند گفت که پدرم را هیچوقت نمی دیدم چون او هیچوقت در خانه و پیش ما نبود. آنان آن موقع آرزو خواهند کرد ای کاش پدرشان اینقدر فداکاری نکرده بود و سخت کار نمی کرد. آنچه برای فرزندان خود به ارث خواهید گذاشت هرگز به اندازه یک بازی قایم باشک بازی، یک قصه شب قبل از خواب یا این منظره که پدر و مادر یکدیگر را در آغوش گرفته اند، برایشان با ارزش نخواهد بود.

اگر با این روش ها پیروز نشدید همسر معتاد به کار خود را اصلاح کنید بهتر است در این زمینه از یک مشاور روانشناس کمک بگیرید.

منبع: از باربارا بپرسید

منبع: setare.com

به "بازگرداندن همسر معتاد به کار به زندگی زناشویی طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگرداندن همسر معتاد به کار به زندگی زناشویی طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید