روسیه: بحران ادلب ناشی از عدم اجرای تعهدات ترکیه است

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، وزارت دفاع روسیه دلیل اوضاع بوجود آمده در استان ادلب را عدم پایبندی ترکیه به تعهداتش در توافق سوچی دانست.

روسیه: بحران ادلب ناشی از عدم اجرای تعهدات ترکیه است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پایگاه داده به نقل از روسیا الیوم، یوری بورینکوف مدیر مرکز آشتی ملی طرف های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت که پیروزی های ارتش سوریه در ادلب اجازه تاسیس منطقه امن طبق توافق سوچی را داده است، این در حالی است که ترکیه در اجرای آن شکست خورده است.

وی تاکید نمود که شکست ترکیه در اجرای تعهداتش در ادلب و پایبند نبودن آن به توافق سوچی، باعث شد که ارتش سوریه دست به کار گردد و برای جنگ با تروریست در ادلب وارد میدان گردد.

بورینکوف توضیح داد: این موفقیت های اخیر ارتش سوریه در ادلب بود که باعث شد زمینه برای ایجاد منطقه امن بر اساس توافق سوچی فراهم گردد.

وی اضافه کرد: توافق سوچی (17 سپتامبر 2018) بر ایجاد منطقه امن در ادلب تأکید دارد و شکست ترکیه در اجرای بندهای مربوط به ایجاد منطقه عاری از سلاح در طول مرزهای منطقه کاهش تنش ادلب، ارتش سوریه را وادار کرد که وارد میدان گردد.

رئیس مرکز آشتی ملی روسیه در سوریه توضیح داد: تدابیر ارتش سوریه در ادلب، به حملات تروریستی و کشته شدن غیرنظامیان سوری انتها داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روسیه: بحران ادلب ناشی از عدم اجرای تعهدات ترکیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: بحران ادلب ناشی از عدم اجرای تعهدات ترکیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید