فرایند کاهشی دمای هوا در کردستان ادامه خواهد داشت

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان گفت: طی امروز و فردا دمای هوای استان در طول ساعات روز همچنان فرایند کاهشی دارد و دمای شبانه و صبحگاهی هم زیر صفر و محدوده یخبندان خواهد بود.

فرایند کاهشی دمای هوا در کردستان ادامه خواهد داشت

به گزارش خبرنگار گروه استان های وبلاگ پایگاه داده از سنندج،ربحان امیدی راد کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان گفت: میانگین حداقل دمای هوای استان به چهار درجه و حداکثر به 24 درجه سانتی گراد کاهش یافته است.

امیدی راد اضافه کرد: در شبانه روز گذشته سراب شهرک با منفی سه درجه سردترین و سلین با 33 درجه سانتی گراد گرمترین نقطه استان بودند و دمای شهر سنندج هم مابین 10 و 29 درجه سانتی گراد در نوسان بود.

او گفت: از امروز تا روز چهارشنبه هفته آینده شرایط هوای استان پایدار است و تنها پدیده قابل مشاهده رشد پوشش ابر و وزش باد است که موجب خیزش گرد و خاک محلی و کاهش دید افقی می گردد.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای 22 ایستگاه هواشناسی شامل 9 ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن مقدار گیری و ثبت می گردد) و 13 ایستگاه اقلیم شناسی، 79 ایستگاه باران سنجی و سه ایستگاه جاده ای است و این ایستگاه ها در طول شبانه روز پارامتر های هواشناسی را مقدار گیری و ثبت می نمایند.

میانگین بارندگی های استان در سال زراعی گذشته 302 میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال ماقبل 42 درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (25 تا 30 سال قبل) 33 درصد کاهش را نشان می دهد. سال زراعی از اول مهر هر سال آغاز می گردد و تا 31 شهریور سال بعد ادامه می یابد.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فرایند کاهشی دمای هوا در کردستان ادامه خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند کاهشی دمای هوا در کردستان ادامه خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید