سرفاصله حرکت قطار ها در خط دو مترو تهران کاهش یافت

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، از کاهش سرفاصله حرکت قطارهای خط دو مترو در راستای مقابله با ویروس کرونا اطلاع داد.

سرفاصله حرکت قطار ها در خط دو مترو تهران کاهش یافت

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ پایگاه داده، فرنوش نوبخت، گفت: برای افزایش رفاه حال شهروندان و کاهش تعداد مسافران در هنگام استفاده از مترو تهران از روز شنبه 30 فروردین ماه 99 سر فاصله حرکت قطارها در خط دو مترو تهران از سه و نیم دقیقه به سه دقیقه کاهش یافت.

وی اضافه نمود: با کاهش نیم دقیقه ای در سر فاصله حرکت قطارهای خط دو توانستیم رکورد جدیدی را در کاهش سر فاصله حرکت قطارها ثبت کنیم.

نوبخت در ادامه با بیان اینکه مترو تهران به علت شیوع ویروس کرونا با کاهش مسافر همراه شد، توضیح داد: ما در شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه برای هرچه بهتر اجرایی شدن طرح فاصله گذاری اجتماعی با تمام ظرفیت در حال خدمات رسانی به شهروندان هستیم و کاهش سرفاصله حرکت قطارها را با توجه به حجم بالای مسافر از خط دو شروع کردیم.

وی با تاکید بر اینکه این خط به دلیل اتصال با خط 5 متروی تهران تهران (صادقیه) -کرج- گلشهر از همه خطوط شلوغ تر است اضافه نمود: قطارهای دو طبقه خط 5 از قطارهای درون شهری ظرفیت بیشتری دارند و همین باعث می گردد حجم زیادی از مسافران از خط پنج وارد خط دو شوند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در ادامه با اشاره به اینکه ظرفیت قطارهای درون شهری 300 نفر نشسته است گفت: ظرفیت نشسته قطارهای خط پنج هزار و 500 نفر است که 5 برابر قطارهای داخلی جایگاه دارد این حجم مسافر وقتی از قطارهای کرج پیاده شده و عمدتاً برای ادامه سفر وارد خط دو می شوند با ازدحام چند برابری مسافران در این خط روبرو می شویم.

وی توضیح داد: سرفاصله حرکت قطارهای خط پنج 15 دقیقه است و زمان حرکت در خط 2 سه دقیقه خواهد بود که بر همین اساس به ازای هر قطار خط 5 مترو، سه قطار در خط دو خدمت رسانی خواهد نمود و امیدواریم با این کاهش سرفاصله حرکت قطارها شاهد کم شدن ازدحام جمعیت در ایستگاه تهران (صادقیه) باشیم.

نوبخت با بیان اینکه در صورت تأمین قطار این کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خطوط یک و چهار نیز اجرا می گردد ادامه داد: کاهش سرفاصله حرکت قطارها در شرایط فعلی کار بسیار سختی است.

وی اعلام کرد: اجرای طرح فاصله گذاری در مترو تا 450 هزار نفر قابل اجراست و می توانیم به خوبی طرح فاصله گذاری را اجرایی کنیم؛ اما اگر به هر دلیلی تعداد مسافران افزایش پیدا کند دیگر امکان اجرای طرح فاصله گذاری در مترو نیست.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران، از مسافران خواست در زمان سفرهای خود مدیریت نمایند چرا که عدم توزیع یکنواخت سفر باعث می گردد در همه ایستگاه ها این طرح را به خوبی اجرای نگردد.

نوبخت اعلام کرد: ظرفیت ناوگان مترو معین است و برای جلوگیری از شیوع این ویروس هر فرد موظف است توصیه های ایمنی و بهداشتی را رعایت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سرفاصله حرکت قطار ها در خط دو مترو تهران کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرفاصله حرکت قطار ها در خط دو مترو تهران کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید