فستیوال لاس فالاس اسپانیا ، معروفترین فستیوال والنسیا

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، در فستیوال لاس فالاس اسپانیا انتظار رخ دادن هر اتفاقی را داشته باشید! از رژه رفتن عروسک های غول پیکر در خیابان گرفته تا آتش بازی های بی وقفه و جشن های خیابانی، شهر والنسیا در روزهای برگزاری فستیوال شادترین لحظات خود را سپری می نماید. در جشن لاس فالاس چه می گذرد و چرا این فستیوال را معروفترین رویداد شهر والنسیا می دانند؟ در اینجا درباره لاس فالاس و اتفاق های هیجان انگیز آن می خوانیم.

فستیوال لاس فالاس اسپانیا ، معروفترین فستیوال والنسیا

فستیوال های اسپانیا به قدری مجذوب نماینده و شاد هستند که خود بخشی از جاذبه های این کشور به شمار آمده به علتی برای انتخاب از سوی گردشگران تبدیل شده اند. فستیوال لاس فالاس اسپانیا از مهمترین رویدادهای این کشور است که در شهر والنسیا برگزار شده و هواداران بسیاری دارد.

درباره فستیوال لاس فالالس اسپانیا | las fallas de Valencia

فستیوال لاس فالالس جشنی 5 روزه است که هر ساله در تاریخ 15 تا 19 مارچ (همزمان با هفته آخر اسفند) در والنسیا برگزار شده و شهر را به محلی برای نمایش و گشت و گذار عروسک های غول پیکر تبدیل می نماید. این جشن به مناسب استقبال از بهار برگزار شده و به قول خود اسپانیایی ها باید انتظار رخ دادن هر اتفاقی را در آن داشته باشید. فستیوال لاس فالاس روز و شب نمی شناسد. مردم والنسیا روز را به جشن و پایکوبی همراه با عروسک ها و شب را به موسیقی و آتش بازی می گذرانند. قطعاً بازدید از شهری که تقریباً یک هفته به انیمیشن های دیزنی تبدیل می گردد تجربه ای کاملاً متفاوت را برایتان رقم خواهد زد.

تندیس های فالا؛ محور اصلی فستیوال

تندیس های فالا و فستیوال لاس فالاس اسپانیا با یکدیگر ارتباطی تنگاتنگ دارند. در واقع این تندیس ها هستند که محور اصلی برگزاری جشن به شمار می فرایند؛ اما چه داستان در پشت عروسک های فالا نهفته است؟ هر یک از محله های شهر والنسیا تندیس های مخصوص به خود را دارند که در طول برگزاری جشن در کوچه گس کوچه ها در حال قدم زدن هستند. این تندیس ها در عین ظریف بودن رنگارنگ و پر از نقش و نگار هستند و ممکن است 100 تا 150 متر ارتفاع داشته باشند. شهر والنسیا در جشن لاس فالاس با نزدیک به 350 تندیس فالا آزادانه در خیابان ها می چرخند تزیین شده است.

شکل تندیس های فالا

تندیس های فالا از صدها سال قبل تا به امروز تغییرات فراوانی را به خود دیده اند. به عنوان مثال در گذشته بیشتر فالاها را با شکل های ترسناک و هالوینی طراحی می کردند؛ اما امروزه فالاها رنگ و بویی دیگر به خود گرفته و بیشتر به شکل و شمایل کارتون های دیزنی و انیمیشن های غلو شده ژاپنی شباهت دارند. حتی در بعضی از موارد نیز تندیس ها را به شکل اشخاص معروف سیاسی یا سایر هنرمندان طراحی می نمایند. از آنجا که در طول برگزاری فستیوال لاس فالاس شهر والنسیا تعطیل است می توانید برای تماشا تمام فالاها یک پیاده روی یا دوچرخه سواری عالی در شهر داشته باشید.

لباس های پر نقش و نگار در فستیوال لاس فالاس

در فستیوال لاس فالاس اسپانیا این فقط تندیس های فالا نیستند که در سطح شهر تردد دارند بلکه زنان والنسیایی معروف به فالراها و مردان والنسیایی معروف به فالروها نیز خود را با لباس های فاخر سنتی اسپانیایی آراسته و به خیابان ها می آیند. زنان بیشتر لباس های ابریشمی رنگی با امن ها بلند بر تن دارند و موهای خود را بافته و با بالا جمع می نمایند مردان نیز لباس هایی با تم سارق دریایی می پوشند. حضور این افراد با لباس های رنگارنگ فضای والنسیا را بسیار شاد و دقیقاً شبیه به انیمشین های دیزنی می نماید.

آتش بازی های شبانه

آتش بازی های شبانه در والنسیا مختص به شب های برگزاری فستیوال نیستند بلکه مردم این شهر با استفاده از وسایل آتش بازی از هفته ها قبل به استقبال جشن لاس فلاس می فرایند. درواقع آتش بازی های شبانه با شروع فستیوال به اوج خود می رسد. والنسیایی ها با تاریک شدن هوا شروع به پرتاب مواد آتش زا و نورانی می نمایند البته ایمنی در تمام شب ها به صورت کامل رعایت شده و می توان گفت که در طول برگزاری جشن هیچ کس آسیب نمی بیند.

انفجارهای روزانه فستیوال لاس فالاس

از دیگر مراسمات فستیوال لافالاس اسپانیا انفجارهای روزانه است. والنسیایی ها حتی در طول روز نیز دست از شیطنت برنداشته و از لحظه لحظه این جشن چند روزه برای شاد بودن بهره می برند. روزهای لافالاس مخصوص برگزاری مراسم Mascleta می باشد. این مراسم آتش بازی ست که نه با نور بلکه با صدا و دود فراوان همراه است. از روز اول شروع فستیوال تا سرانجام روز آخر رأس ساعت 2 بعدازظهر مراسم Mascleta شروع می گردد. جالب است بدانید که در زمان برگزاری فستیوال روزانه حدود نیم تن باروت در میدان مرکزی شهر والنسیا منفجر می گردد.

نمایش نور در لاس فالاس

اگر در زمان برگزاری فستیوال لاس فالاس در والنسیا حضور دارید بازدید از منطقه روزافا (Ruzafa) را از دست ندهید. در این منطقه جشنی جالب از نور و موسیقی برپاست. بدین صورت که تونل های از نور درست شده و با وای موسیقی هماهنگ شده و تصویری زیبا را خلق می نمایند. برای شو نور در والنسیا بیشتر از تکنیسین های ایتالیایی استفاده می گردد. به همین علت بیشتر این نمایش را با جشن نور در ایتالیا مقایسه می نمایند.

میهمانی های خیابانی لاس فالاس اسپانیا

دکه های فروش پیراشکی اسپانیایی معروف به چورو (churro) که با سس شکلات مخصوص به نام bunuelo و شکر خورده می شوند همراه با گروه های موسیقی شبانه میهمانی های خیابانی فستیوال لاس فالاس را تشکیل می دهند. با وجود مراسم های متنوع مانند حضور فالاها، آتش بازی های شبانه، شو نور روزانه و گروه های موسیقی راهی نمی ماند جز اینکه فستیوال لاس فالاس را برترین، معروفترین و پرطرفدارترین فستیوال سالانه اسپانیا و شهر والنسیا بنامیم.

لا کرما La Crema و سرانجام فستیوال لاس فالاس

پس از حدود یک هفته که والنسیا غرق در شای و سرور است وقت آن رسیده تا با لافالاس خداحافظی کنیم. قطعاً خداحافظی با فستیوال لاس فالاس اسپانیا برای شرکت نمایندگان سخت و غم انگیز خواهد بود. از این رو در سرانجام فستیوال مراسم لاکرما برگزار می گردد. در این مراسم عروسک ها در آتش سوزانده شده و همراه با سوزاندن لافاراها موسیقی بسیار غمگین نواخته می گردد. بدین ترتیب 5 روز تعطیلی تمام شده و والنسیایی ها باید به زندگی عادی خود برگردند.

منبع: ستاره ونک

به "فستیوال لاس فالاس اسپانیا ، معروفترین فستیوال والنسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فستیوال لاس فالاس اسپانیا ، معروفترین فستیوال والنسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید