فستیوال های عجیب در مکزیک؛ از روز مرگ تا شب تربچه ها

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، چه کسی لباس های رنگارنگ و متنوع، موسیقی های دل نشین و پایکوبی های محلی، جنب وجوش و شور و اشتیاق حاکم بر فستیوال های گوناگون را دوست ندارد ؟ خصوصا زمانی که کمی هم عجیب هستند. اگر شما هم از علاقه مندان فستیوال های متنوع هستید و به دنبال تجربیات جدید و اتفاقات غیرمعمول در آن ها، با این مقاله خبرنگاران همراه باشید تا تعدادی از فستیوال های عجیب در مکزیک را به شما معرفی کنیم:

فستیوال های عجیب در مکزیک؛ از روز مرگ تا شب تربچه ها

مکزیک، خانه دامنه وسیعی از فستیوال ها، رویدادها و جشن هایی است که در تمام طول سال برگزار می شوند. محل هایی که تاریخ غنی کشورشان را در آن ها جشن می گیرند و تأکید دارند که ارزش ها و باورهای خودشان را به اشتراک بگذارند. فستیوال هایی عجیب وغریب و غیرمعمول ازجمله:

فستیوال Dia de Los Muertos

این فستیوال که در اول و دوم نوامبر برگزار می گردد، در مکزیک به نام روز مرگ شناخته شده و یکی از غیرمعمول ترین و درعین حال جالب ترین فستیوال های مکزیک است. این جشن درواقع تجدیدملاقات بستگان با عزیزان ازدست رفته شان است. در طول فستیوال، در بیشتر روستاهای سرخپوستی محراب هایی ساخته شده و بر روی آن ها غذاهایی گذاشته می گردد. این محراب ها با شمع، دسته های گل، بادام زمینی و ظرف هایی از بوقلمون و حتی بعضی از وسایل شخصی آن مرحوم تزئین می شوند. لباس های رنگی مخصوص، انواع خوراکی ها و نوشیدنی های فستیوال که اغلب به شکل جمجمه، اسکلت، گل های همواره بهار زرد، سیگارهای برگ، جشن هایی در قبرستان، آب نبات ها و پاستیل به صورت اسکلت جمجمه و همچنین گروه های ماریاچی که در نزدیکی قبرها به پایکوبی و پای کوبی می پردازند، همه این ها بخشی از مراسم این فستیوال است. این فستیوال ریشه در اعتقاداتی دارد که بر طبق آن ها، روح مردگان بین تاریخ های 22 اکتبر تا 2 نوامبر به ملاقات بستگانشان می آیند. روز مرگ یک روز هولناک نیست، این روز بیشتر برای جشن دریافت و ادای احترام به مردگان و یادآوری خاطراتشان است. این فستیوال در دو بخش از مکزیک به بهترین شکل برگزار می گردد یکی در Mixquic یک شهر کوچک در مکزیک و دیگری در Janitzia یک جزیره جذاب کوچک در ایالت میچوآکان(Michoacam).

شب تربچه ها در اوآخاکا(Oaxaca)، مکزیک

هرساله در 23 دسامبر- یعنی تنها دو روز قبل از کریسمس- شهر اوآخاکا (Oaxaca) در مکزیک به مکان دیگری مبدل می گردد. این جشن در حدود یک قرن پیش برای ایجاد آوازه برای دادوستد کشاورزان محلی آغاز شد، برای نمایش خلاقیت، استعداد و توانایی های باغبانان اوآخاکا، شب تربچه ها یک مسابقه هنری محلی عجیب با تمرکز بر تربچه است. تولیدنمایندگان تربچه از سراسر منطقه برای یک مسابقه بزرگ کنده کاری بر روی تربچه گرد هم می آیند. محلی که در آن تربچه های بسیار بزرگ و غیرمعمول به طرز استادانه ای کنده کاری شده اند و از طریق آن ها صحنه های تاریخی، نمایشنامه تولد عیسی مسیح و داستان های اساطیری را به تصویر می کشند. این شب نهایتا با یک آتش بازی بزرگ و جالب به سرانجام می رسد. همچنین جایزه بهترین مجسمه ساز این است که عکس و نامش را در روزنامه محلی چاپ می نمایند. حتی اگر شما به تربچه علاقه ای نداشته باشید هم، قطعا از دیدن این فستیوال عجیب وغریب لذت خواهید برد.

La Morisma

زمانی که شما از شهر کوچک ساکاتکاس دیدن می کنید - خصوصا در اواخر آگوست (بین 25 تا 28 آگوست) - به احتمال زیاد خیابان هایی را مشاهده خواهید کرد که مملو از سربازان ساختگی هستند؛ از مسیحیان و مورها (مسلمانانی بودند که در قرون وسطی در مغرب، شبه جزیره ایبری، سیسیل و مالت زندگی می کردند) که درحالی که موسیقی مخصوص نواخته می گردد، در پارک Lomas de Brancho باهم به مبارزه می پردازند. هر گوشه ای از این فستیوال برای نمایش نیروها، توپ خانه، لباس ها و دیگر متعلقات است و همین امر این جشن را مملو از رنگ ها و سنت ها می نماید. منبع:travelviviمنبع: کجارو

به "فستیوال های عجیب در مکزیک؛ از روز مرگ تا شب تربچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فستیوال های عجیب در مکزیک؛ از روز مرگ تا شب تربچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید