مدل های شیک میز ناهار خوری کلاسیک و سلطنتی به سبک ویکتوریایی

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، سبک سلطنتی و کلاسیک پر است از طرح های زیبا و چشم گیر که با گذشت زمان معنی و مفهوم خاص تری پیدا نموده اند. میز ناهار خوریکلاسیک هم در گروه مبلمان سلطنتی قرار می گیرد و بخاطر همین موضوع اهمیتی به همان میزان مهم دارد. سبک ویکتوریایی اما در بین سبک های سلطنتی غربی یکی از شاخص ترین سبک هاست که فقط مختص کشورهای غربی نیست، بسیاری از کشورهای خاورمیانه، شرقی و جنوبی از این سبک باشکوه در دکوراسیون منازل خود استفاده می نمایند زیرا سبکی بسیار شیک و بی مثال است.

مدل های شیک میز ناهار خوری کلاسیک و سلطنتی به سبک ویکتوریایی

برای استفاده از سبک ویکتوریایی و بعلاوه به کار بردن میز ناهار خوری کلاسیک در چنین خانه ای می بایستی اقدامات هماهنگی را انجام داد. از جمله طراحی کامل منزل به این سبک، استفاده از پرده هایی در هماهنگی کامل با چنین سبک زیبا و جذابی، کمدها و میزها و هر چیز دیگری که مناسب و مختص سبک کلاسیک است هم بایستی در چنین خانه ای استفاده گردد تا استفاده از چنین میزناهارخوری جذابی کاملاً سبب تهییج بیننده و استفاده از آن گردد. مدل های مختلف چنین میزهایی در رنگ و طرح گوناگون می تواند برای هر سلیقه ای راضی نماینده و جوابگو باشد.

اما جدیدا مدی باب شده که این سبک کلاسیک را با زیبایی های سبک مدرن ترکیب می نماید. فرض کنید میز و جایگاه کلاسیک و سلطنتی با اندکی خصوصیات طراحی مدرن چه طرح جالبی را در مبلمان خانه ایجاد خواهد نمود. خصوصا زمانی که این چیدمان را به دکوراسیون سلطنتی اطراف ترکیب کنید مثلا لوستری کلاسیک و کریستالی بالای میز نصب کنید یا فرش و پرده های سلطنتی را به پنجره های اطراف آویزان کنید، چنین ترکیبی به واقع باشکوه و چشم گیر خواهد شد بدون اینکه قدیمی و از مد افتاده بنظر برسد.

البته سبک مدرن-کلاسیک میز ناهار خوری ویکتوریایی آن شکوه و جلال سبک اصیل را ندارد، ویژگی اصلی سبک های سلطنتی اصیل همین شکوه و غنای دکوراسیون است. اما اگر بخواهیم به روش قدیمی و اصیل عمل کنیم، کارایی چندانی ندارند چرا که فضای زیادی اشغال می نمایند و بیشتر برای افرادی که اتاق رسمی و کلاسیک داشته و مهمانی های کمی، مثلا فصلی یک بار، در خانه خود برگزار می نمایند مناسب است. اضافه کردن اندکی رگه های مدرن به این سبک باعث شده استفاده از آنها برای سلیقه های وسیعی ممکن گردد و با این حال همان رنگ های شاخص، درخشندگی و ست مبلمان کلاسیک هم حفظ شوند.

البته یکی از دلایل مهم تلفیق این دو سبک (مدرن و کلاسیک) قابل استفاده شدن وسایل و ابزار زندگی از نوع کلاسیک در سطحی وسیع تر است زیرا در قدیم افرادی که تمایل به استفاده از چنین وسایلی در خانه خود داشتند چنانچه طراحی کلیِ منزل آنها به سبک کلاسیک نبود شاید نمی توانستند از چنین وسایلی من جمله میز ناهار خوری کلاسیک استفاده نمایند به همین علت در این سالها، طراحان به فکر تلفیق سبک های مدرن-کلاسیک افتاده و چنین طرحی را اجرا کردند. در چنین شرایطی مقدار استفاده از اینگونه میزهای ناهارخوری به شدت افزایش یافته و افراد بیشتری خواهند توانست از این اشیاء زیبا، بسیار شیک و باکلاس در منزل خود استفاده نمایند.

واقعا سخت است که دکوراسیون یک اتاق طراحی شده به سبک ویکتوریایی را در کلمات توصیف کرد، اتاقی که پر از خصوصیات و ویژگی های شگفت انگیز است. اما یکی از ویژگی هایی که بین تمام اتاق های طراحی شده به سبک ویکتوریایی به چشم می خورد، حضور رنگ درخشان طلایی است. ترکیب رنگ و تلالو طلایی با عناصر فلزی در طراحی میز ناهار خوری کلاسیک به سبک ویکتوریایی لازم است. برای تزیین قسمت های اطراف دکوری های ساده مانند آویزان کردن یک فریم تابلوی کلاسیک با رنگ طلایی هم کافی بنظر خواهد رسید.

پس تا اینجا متوجه شدید که حضور رنگ طلایی در سبک سلطنتی و کلاسیک ویکتوریایی لازم است. اما بعدا از طلایی یکی دیگر از رنگ هایی که حتی الامکان باید در چنین دکوراسیون های وجود داشته باشد رنگ قوی قرمز است. این رنگ اغلب روی پارچه ها جایگاه های میز ناهارخوری هم مورد استفاده قرار می گیرند ترکیب رنگ طلایی فریم چوبی با پارچه مخملی قرمز جلوه ای بسیار زیبا در ست ناهارخوری خانه ایفا خواهد نمود. قرمز را بعنوان رنگ حیاط بخش هم می شناسند بنابراین اگر دیوارهای اطراف میز ناهاخوری سفید هستند چنین ترکیبی برای زنده کردن دکوراسیون محیط بسیار عالی خواهد بود.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

البته یک ترکیب جالب دیگر هم وجود دارد و آن ترکیب رنگ قرمز با سیاه است. این ترکیب به معنای واقعی کلمه چشم ها را تسخیر می نماید طوریکه برداشتن نگاه از آنها کار ساده ای نخواهد بود. حتی اگر دکوراسیون منزلتان تماما سلطنتی است و لوازم لوکس زیادی در اطراف قرار گرفته است، باز هم چنین ترکیبی می تواند به خوبی کار کند. شکل زیر بخوبی روش بکار گیری این ترکیب را نشان می دهد. میز و جایگاه طلایی بهمراه پارچه های قرمز که درست زیر سقفی به رنگ مشکی قرار گرفته اند فضایی رویایی برای میل کردن غذا فراهم نموده است.

یکی دیگر از بخش های مهم تزیین مکان غذاخوری پس از نوع مبلمان و رنگ دیوارها و دکوری های اطراف، لوسترها هستند. لوستر یکی از اجزای اصلی هر میز ناهارخوری است، قبل از اینکه میز ناهار خوری کلاسیک خود را در خانه قرار بدهید حتما به برخورداری مکان از سیستم نورپردازی مناسب اطمینان حاصل کنید. برترین مکان برای میز ناهار خوری دقیقا زیر لوستر است. علاوه بر روشن شدن سطح میز هنگام میل کردن غذا به طور مساوی و مستفیم، خود لوستر و ست مبلمان غذاخوری هم بسیار زیباتر از ان چیزی که هستند دیده می شوند.

از آنجایی که رنگ طلایی یکی از مهمترین شاخصه های سبک ویکتوریایی ست و می توان حضور همیشگی و پررنگ آنرا در تمامی طرحهای آن مشاهده کرد در نتیجه استفاده کردن از یک لوستر طلایی زیبا دقیقاً بالای میز ناهار خوری کلاسیک شما می تواند فضا را بسیار مجلل، کلاسیک و بینظیر نماید. استفاده از چنین سبک ها و میزهایی برای زندگی و صرف غذا می تواند تمامی دقایق زندگی افراد در خانه را به لحظاتی شیک، مجلل و دوست داشتنی تبدیل کند تا حدی که حتماً به دیگران استفاده از آن را توصیه نمایند.

منبع: اتاق

به "مدل های شیک میز ناهار خوری کلاسیک و سلطنتی به سبک ویکتوریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل های شیک میز ناهار خوری کلاسیک و سلطنتی به سبک ویکتوریایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید