هشدار هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از فعالیت سامانه بارشی و احتمال آبگرفتگی معابر در دو استان شرقی ایران خبر داد.

هشدار هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، بر اساس هشدار هواشناسی فعالیت سامانه بارشی فردا بعدازظهر (22 اردیبهشت ماه) آغاز می شود که رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد رخداد تگرگ در استان های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را در پی دارد. این شرایط جوی اواخر وقت سه شنبه (23 اردیبهشت ماه) خاتمه می یابد.

در پی حاکمیت این شرایط جوی آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رود خانه ها و احتمال سیلاب ناگهانی، وقوع تگرگ و صاعقه پیش بینی و نسبت به اجتناب از هرگونه تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، خودداری از هرگونه فعالیت کوهنوردی، جلوگیری از جابجایی عشایر کوچ رو و آمادگی دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری ها و فرمانداری ها جهت انجام تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از خسارات احتمالی سیلاب، روان آب و آبگرفتگی معابر عمومی توصیه می شود.

در هشدار نارنجی رنگ پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "هشدار هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید