وزارت خارجه پاکستان: رئیس جمهور افغانستان در امور داخلی ما دخالت نکند

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، وزارت خارجه پاکستان ضمن واکنش به توئیت رئیس جمهور افغانستان در مورد ابراز نگرانی از دستگیری یک فعال پشتو اعلام نمود: بهتر است کابل در امور داخلی کشور ما دخالت نکند.

وزارت خارجه پاکستان: رئیس جمهور افغانستان در امور داخلی ما دخالت نکند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ پایگاه داده به نقل از داون نیوز، عایشه فاروقی سخنگوی وزارت خارجه پاکستان ضمن واکنش به توئیت اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان گفت: هیچ کشوری اجازه ندارد در امور داخلی ما دخالت کند.

وی توضیح داد: این توئیت که از سوی رئیس جمهور افغانستان مطرح شده است باعث نگرانی ما است و دخالت های افغانستان در امور داخلی پاکستان باعث به هم خوردن ثبات در منطقه می گردد.

فاروقی گفت: ما تمایل داریم با افغانستان ارتباطی خوب و برادرانه داشته باشیم ولی برای محقق شدن این نحوه همکاری دو کشور باید به حدو مرزهای خود واقف باشند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: اسلام آباد بهتر می داند که امور داخلی خود را چگونه کنترل کند و نیازی نیست سران دیگر کشورها در مورد آن ابراز نگرانی نموده و آشکارا دخالت نمایند.

روز گذشته و پس از دستگیری مسئول جنبش تحفظ پشتون در پاکستان اشرف غنی ضمن توئیتی از دستگیری این فرد پشتو زبان ابراز نگرانی نموده بود.

پیش از این نیز اشرف غنی کوشش داشته است در مورد فعالیت هایی که یک سمت آن پشتو زبان ها هستند اعلام نظر نموده و خود را حامی آنها در پاکستان نشان دهد.

ارتباط میان پاکستان و افغانستان به دلیل اتفاقات سیاسی داخلی دو کشور کمی شنماینده است و طی سال های اخیر حتی منجر به درگیری های محدود مرزی نیز شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزارت خارجه پاکستان: رئیس جمهور افغانستان در امور داخلی ما دخالت نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه پاکستان: رئیس جمهور افغانستان در امور داخلی ما دخالت نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید