پیش بینی برآورد خسارت آتش سوزی در کیش

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، مدیرعامل جامعه بازاریان کیش، پیش بینی کرد به دنبال حادثه آتش سوزی روز گذشته نزدیک به 100 میلیارد تومان خسارت به بازار پردیس وارد شده باشد.

پیش بینی برآورد خسارت آتش سوزی در کیش

به گزارش وبلاگ پایگاه داده آنلاین به نقل از ایرنا، رحمان سادات نجفی صبح دوشنبه 20 مرداد با حضور در محل حادثه و در جمع وبلاگ پایگاه داده گفت: البته هنوز نمی توان به طور دقیق میزان خسارت را برآورد کرد اما با توجه به حجم خرابی و میزان کالاهای مانده در مغازه ها شاید نزدیک به 100 میلیارد تومان خسارت وارد شده باشد.

  • آتش سوزی در پردیس 1 کیش

وی از ورود یک کارشناس به منظور بازدید فنی از بازار خبر داد و گفت: با توجه به هماهنگی اجرا شده با معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد، فردا این کارشناس وارد جزیره خواهد شد و ارزیابی دقیق تر خسارت موکول به گزارش وی است. شاید به این جمع بندی برسند که این بازار اصلا قابل استفاده نباشد که در این صورت میزان خسارت افزایش پیدا خواهد کرد.

سادات نجفی همچنین گفت که صحبت هایی در خصوص بحث جایگزینی یک بازار دیگر مطرح شده اما چون در اینجا با 200 مالک متنوع روبه رو هستیم فعلا نمی توان به صورت قطعی اعلام نظر کرد. او البته به این موضوع نیز اشاره کرد که تمام تلاش بر این است که شرایط برای ادامه کسب فراهم شود؛ چون موضوع بازسازی زمان بر است و ممکن است ماها طول بکشد. به همین علت روی یک گزینه جایگزین با مدیرعامل منطقه آزاد برای انتقال کسبه صحبت هایی اجرا شده و قرار است در این خصوص تصمیم گیری نهایی انجام شود.

وی در خصوص تنها فوتی حادثه دیروز گفت: این فرد دیروز پس از اتمام ماهیگیری به جای بازگشت به منزل حدود ساعت 7 صبح و با اجازه نگهبانی وارد بازار شده و بعد از وقوع آتش سوزی در اثر گازهای متصاعد شده دچار خفه گی شده و با وجود تلاشی که برای فرار صورت می دهد، پیروز به این کار نمی شود.

  • اتصال برق علت آتش سوزی بازار پردیس کیش | مرگ یک نفر تایید شد

سادات نجفی در خصوص شرایط ایمنی سایر بازارها و مجتمع های تجاری کیش نیز گفت: بسیاری از ساختمان ها مجهز به سیستم اعلام حریق هستند اما متاسفانه مجتمع های فرسوده دارای سیستم اطفا نیستند و برقراری آن هم کار چندان راحتی نیست. به همین علت از همه سرمایه گذاران خواسته ایم که نسبت به ایجاد سیستم اعلام و اطفای به روز اقدام های لازم را انجام دهند. چون با این شرایط امکانات آتش نشانی کیش خدای ناکرده اگر این حادثه برای یک مجتمع مسکونی رخ دهد، معلوم نیست چه خسارتی ایجاد شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیش بینی برآورد خسارت آتش سوزی در کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی برآورد خسارت آتش سوزی در کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید