پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 29 مهر 1400

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران همراه با رگبار پیش بینی می گردد. فردا 29 مهرماه 1400 هوای تهران ابری خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 29 مهر 1400

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 23 و 11 درجه است. نقشه های هواشناسی از کاهش محسوس دمای هوا برای خاتمه هفته در تهران خبر می دهند.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و سه درجه به مرور و در طول روز به یازده درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 19 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (29 مهرماه) آفتابی با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (30 مهرماه) نیز آفتابی و با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (1 آبان) با حداقل دمای 10 درجه و با حداکثر دمای 18 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی نو را در کلانشهر های کشور ایجاد نموده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز فراوری شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (28 مهر ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (29 مهرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات خاتمهی فردا (29 مهرماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

در استان های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شاهد بارش باران خواهیم بود و در ارتفاعات البرز هم بارش برف انتظار می رود.

اواخر وقت امروز و فردا در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های البرز، تهران و سمنان باران گاهی رعدوبرق و وزش باد انتظار می رود.

امروز در سواحل دریای خزر و فردا به تدریج در نواحی شمال شرق و در دامنه های جنوبی البرز کاهش محسوس دما بین 5 تا 8 درجه انتظار می رود.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 29 مهر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 29 مهر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید