برترین جاذبه های گردشگری شهر برلین ، بخش اول

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، شهر برلین، مرکز کشور آلمان و بزرگترین شهر این کشور به شمار می رود. این شهر، مرکز مهم و اصلی سیاست، فرهنگ، هنر و علم کشور آلمان محسوب می شود. در این شهر، صدها گالری، رویداد و موزه وجود دارد که در سطح جهانی قرار دارند. با وجود نابودی و خرابی های جنگ جهانی دوم و در پی آن، دهه ها زوال از طریق دیوار برلین، شهر برلین در نهایت توانسته تا خودش را بازسازی کند و گذشته تاریک خود را فراموش نکند.

برترین جاذبه های گردشگری شهر برلین ، بخش اول

در ادامه با ما همراه باشید تا برترین جاذبه های گردشگری شهر برلین کشور آلمان را به شما معرفی کنیم.

1- دروازه براندنبورگ

The Brandenburg Gate

مشهورترین و تاریخی ترین جاذبه گردشگری شهر برلین، بدون شک، دروازه براندنبورگ است. این دروازه که زمانی نماد یک ملت جدا شده بوده است، اکنون نماد اتحاد و صلح است. این دروازه نئوکلاسیکال بسیار بزرگ از طریق شاه فردریک ویلهلم دوم در سال 1788 میلادی ساخته شده است. در طراحی این بنای بزرگ از آکروپولیس شهر آتن الهام گرفته شده است. این بنای ماسه سنگی حدود بیست و شش متر ارتفاع دارد.

2- ساختمان رایشستاگ

The Rebuilt Reichstag

ساختمان رایشستاگ در ابتدا در سال 1894 میلادی تکمیل شده بود و یک کاخ نئو رنسانسی بوده است که محل رژیم امپراتوری آلمان بوده است تا اینکه در سال 1933 میلادی در آتش سوخته است. تا پس از اتحاد آلمان، از این ساختمان استفاده ای صورت نگرفته است و در آن زمان، در زیر بازسازی ده ساله قرار گرفت و سرانجام در سال 1999 میلادی به محل مجلس آلمان تبدیل شد. نقطه برجسته این بازسازی خارق العاده و شگفت انگیز، بازسازی و جایگزینی گنبد آن است. این گنبد بزرگ، از شیشه ساخته شده که چشم انداز ها بی نظیری را ارائه می کند.

3- جزیره موزه

Museum Island

جزیره موزه بین رودخانه اسپری و کوپفرگرابن قرار گرفته است. جزیره موزه که به نام جزیره اسپری نیز شناخته می شود، یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر برلین است که به عنوان میراث جهانی از طریق یونسکو به ثبت رسیده است. در این مکان، شما بسیاری از قدیمی ترین و مهم ترین موزه های شهر را می توانید مشاهده کنید. از جمله برترین موزه های اینجا نیز موزه قدیم است که در سال 1830 میلادی ساخته شده و محل جواهر سلطنتی و دیگر گنجینه های سلطنتی است. موزه تازه در طی جنگ جهانی دوم تخریب شده است و در سال 2009 میلادی بازسازی شد و بار دیگر بر روی گردشگران و مسافران باز شد.

4- یادبود دیوار برلین

The Berlin Wall Memorial

دیوار برلین اصالتا در سال 1961 میلادی از طریق آلمان شرقی ساخته شد تا جلوی شهروندانی که قصد دارند تا به سمت آلمان غربی بروند را بگیرند. این دیوار در نهایت در سال 1989 میلادی فرو ریخت. این دیوار با ارتفاعی حدود چهار متر برای صد و پنجاه و پنج کیلومتر درازا داشته است و دارای نزدیک به سیصد برج دیدبانی و شصت سنگر بوده است. امروزه، تنها یک و نیم کیلومتر از این دیوار پا بر جا مانده است که به عنوان یادبود دیوار برلین از آن یاد می شود.

5- موزه تاریخ آلمان

German Historical Museum

موزه تاریخ آلمان در سال 1987 میلادی افتتاح شد تا هفتصد و پنجاهمین سالگرد شهر برلین را جشن بگیرد. افرادی که علاقه بسیاری به تاریخ بسیار غنی این شهر دارند باید حتما از موزه تاریخ آلمان دیدن کنند. این جاذبه گردشگری بسیار مهم و دیدنی، دارای چندین تالار با آثار تاریخی بسیار زیبا و مهمی است که از رویدادهای تاریخی در سرتاسر کشور آلمان جمع آوری شده است.

6- برج تلویزیونی برلین

Berlins Television Tower

برج تلویزیونی برلین، در سال 2020 میلادی، پنجاهمین سالگرد خود را جشن گرفت. این برج، دارای ارتفاع 368 متری از سطح زمین است و زیبایی و مجذوب کنندهیت خاصی را برای مسافران و گردشگران ارائه می کند. این برج در سال 1970 میلادی افتتاح شد و سومین سازه بلند قاره اروپا به شمار می رود که بیش از شصت میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند و بسیاری از آنها نیز برای دیدن چشم انداز ها و چشم انداز شهر برلین به این مکان می آیند.

7- موزه چارلی

Checkpoint Charlie

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر برلین، موزه ایست بازرسی چارلی است. این مکان، شناخته شده ترین نقطه عبور میان برلین شرقی و غربی بوده است. این مکان گردشگری بسیار مجذوب کننده و دیدنی، دارای چندین آثار نمایشی و مصنوعات است که تاریخ حقوق بشر را به تصویر می کشد و همچنین، تاریخچه دیوار برلین و ایست بازرسی چارلی را برای گردشگران و مسافران به نمایش در می آورد.

منبع: فوت و فن / planetware.com

به "برترین جاذبه های گردشگری شهر برلین ، بخش اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین جاذبه های گردشگری شهر برلین ، بخش اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید