برگزاری 50 جلسه سرمایه گذاری در اولین روز اینوتکس، پخش 30 مستند تجربه فناوری

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، دبیر نهمین دوره نمایشگاه اینوتکس 2020 با تاکید بر اینکه در این دوره از نمایشگاه که به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شده، 12 بخش جانبی در نظر گرفته شده است، گفت: مرحله نهایی رویداد اینوتکیچ که از آذرماه سال گذشته در 6 استان شروع شد، در روز چهارم این رویداد برگزار خواهد شد.

برگزاری 50 جلسه سرمایه گذاری در اولین روز اینوتکس، پخش 30 مستند تجربه فناوری

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، سجاد عباسی امروز در نهمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری که به صورت مجازی در پارک فناوری پردیس برگزار گردید، گفت: سال جاری شیوع ویروس کرونا که منجر به تعطیلی بازی های المپیک 2020 و نمایشگاه وب و موبایل شد، ما را بر آن داشت که راه و شیوه جدیدی را برای برپایی این دوره از نمایشگاه پیاده کنیم و هر آنچه که در یک نمایشگاه داریم، در نمایشگاه مجازی در دسترس مخاطبان قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد یک اکوسیستم پایدار و پیروز، مهمتر از همه ایجاد تفکر کارآفرینی در ذهن جوانان منطقه است، اظهار کرد: 12 جزء مختلف در اکوسیستم کارآفرینی ایران دیده شده است که نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس 2020، پارک های علم و فناوری، منتورها و کارآفرینان از اجزای این اکوسیستم به شمار می فرایند که در طی این نمایشگاه زیر یک سقف قرار می گیرند.

عباسی ادامه داد: نمایشگاه اینوتکس برای اینکه به بتواند کارآفرینان، سرمایه گذاران را زیر یک سقف قرار دهد، هر سال رویدادهای مختلفی را در کنار نمایشگاه اصلی برگزار می نماید، سال جاری نیز 12 رویداد مختلف برای آن پیش بینی شده است.

وی استیج اینوتکس را یکی از بخش های نمایشگاه سال جاری دانست و یادآور شد: با این تفاوت که سال جاری در این بخش سخنرانان بین المللی به صورت مجازی حضور دارند و انتقال محتوا نیز به وسیله سخنرانی، پنل، مناظره و حتی با یاری هنر به وسیله ارائه تئاتر شورایی صورت خواهد گرفت.

دبیر نهمین اینوتکس با بیان اینکه کافه سرمایه از دیگر بخش های این رویداد فناورانه است، افزود: کافه سرمایه که محل ارتباط استارتاپ ها با سرمایه گذاران است، یکی از بخش های شلوغ نمایشگاه است و سال جاری نیز در این بخش 350 جلسه برنامه ریزی شده و در اولین روز از برگزاری آن، 50 جلسه در حال برگزاری است.

عباسی یادآور شد: پاویون منتور از دیگر بخش های نمایشگاه اینوتکس سال جاری است که در آن از مشاوران دعوت شده است. سال جاری 300 ظرفیت مشاوره دیده شده است که تا الان 60 مورد آن رزرو شده است.

دبیر اینوتکس 2020 با بیان اینکه اینوتکیچ از بخش های رقابتی استارتاپی این رویداد است، گفت: از آذرماه سال گذشته این رقابت ها در 6 استان آغاز شده و در روز چهارم این دوره از نمایشگاه، مرحله نهایی و نیمه نهایی این رویداد برگزار خواهد شد.

به گفته وی در این بخش، برنامه ویژه برای استارتاپ ها دیده شده است.

عباسی اضافه نمود: اینوتکس کوآپ یکی از بخش هایی است که استارتاپ ها با شرکت های عظیم ارتباط خواهند داشت، 6 جلسه تا کنون برای ارتباط استارتاپ ها با شرکت های عظیم برنامه ریزی شده است.

وی یکی از بخش های شلوغ این نمایشگاه را اینو جوان مطرح نمود و گفت: در این بخش برای جوانان در کنار بازی، کارگاه های آموزشی مختلف برگزار می گردد که کارگاه تفکر خلاق در کنار بازی و ارایه محتوا به شیوه انیمیشن برگزار خواهد شد.

سجادی بخش تجربه فناوری را از دیگر بخش های جنبی اینوتکس 2020 نام برد که در این بخش سعی شده تجربه های فناوری در غرفه ها توسط افراد لمس گردد و بتوانند با آن کار انجام دهند، اما سال جاری با توجه به مجازی بودن نمایشگاه سعی شد با تهیه مستنداتی این امر محقق گردد.

به گفته وی، در این زمینه حدود 30 مستند در بخش تجربه فناوری اینوتکس ارائه می گردد.

دبیر نمایشگاه اینوتکس 2020 راه اندازی شبکه سازی اپلیکیشن اینوتکس را از بخش های جدید این دوره از نمایشگاه برشمرد و گفت: در این بخش بر اساس علاقه فرد با کاربران می توانند گفت وگو نمایند و بر اساس هوش مصنوعی اپلیکیشن می توانند با غرفه داران گفت وگو و بازدید از غرفه داشته باشند.

وی یادآور شد: نمایشگاه سال جاری با همکاری 200 نفر از بخش خصوصی بر پا شده است و دبیرخانه نمایشگاه فقط همکاری بین بخش خصوصی را هماهنگ نموده است. رویداد اینوتکس جزو برنامه های کلان پارک فناری پردیس در زیست بوم فناوری کشور برنامه ریزی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری 50 جلسه سرمایه گذاری در اولین روز اینوتکس، پخش 30 مستند تجربه فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری 50 جلسه سرمایه گذاری در اولین روز اینوتکس، پخش 30 مستند تجربه فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید