جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از مهمترین رویدادهای فرهنگی کشور است

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهمیت جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان اطلاع داد که هر سال در شهر مریوان برگزار می گردد.

جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از مهمترین رویدادهای فرهنگی کشور است

مهدی شفیعی در جلسه هماهنگی برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان که با حضور مسئولان استان و شهرستان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مریوان برگزار گردید، گفت:

جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از مهم ترین رویدادهای مهم فرهنگی کشور است که هر سال در شهر مریوان برگزار می گردد و بعد از آن 10 گروه برتر از این رویداد به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه پیدا می نمایند.

وی با اشاره به جایگاه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان گفت:

جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از جایگاه والای برخوردار است و مهمترین ویژگی آن برگزاری این جشنواره بین المللی در نقطه صفر مرزی که از امنیت کامل برخوردار است.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد:

یکی از مهمترین ویژگی های برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان تضمینی بودن خروجی های آن برای شرکت در جشنواره بین المللی تئاتر فجر است چون تمام آثاری که در این جشنواره به عنوان آثار برتر مورد تجلیل قرار می گیرند به شیوه مستقیم در جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور پیدا می نمایند.

وی گفت: رشادت های دلیرمردانی که امنیت کنونی را آفریدند و بعلاوه وجود مردمی پرانرژی، پرتوان و هنردوست که به برترین شیوه ممکن با این هنر ارتباط برقرار می نمایند از اصلی ترین جذابیت های موجود در برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی در مریوان است.

شفیعی اضافه کرد: علاوه بر حضور 25 گروه داخلی در جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان سه گروه از کشورهای ایتالیا، لهستان و ارمنستان نیز حضور دارند.

وی اظهار کرد: گروه قصر سیاه از ارمنستان در روزهای پنجم و ششم مهرماه به اجرای عمومی می پردازند و گروه موج پرچم از ایتالیا و گروه ورک شاپ لهستان نیز در همه روزهای این جشنواره اجرا دارند.

منبع: کجارو / تسنیم

به "جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از مهمترین رویدادهای فرهنگی کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از مهمترین رویدادهای فرهنگی کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید