حذف فلزات سنگین از پساب های صنعتی و نفتی با پلاسما

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، یکی از شرکت های دانش بنیان با بهره گیری از فناوری پلاسما سیستم تصفیه و پیش تصفیه آب و فاضلاب را در کشور توسعه داده و تجاری سازی نموده است.

حذف فلزات سنگین از پساب های صنعتی و نفتی با پلاسما

به نقل از ستاد نانو یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات بر پایه فناوری پلاسما توانسته یکی از دستاورد های خود که استفاده از فناوری پلاسما در تصفیه و پیش تصفیه آب و فاضلاب صنعتی است را تجاری سازی کند.

فناوری پلاسما به عنوان نسل تازه فناوری های تصفیه فاضلاب در جهان شناخته می گردد. این فناوری نسبت به سایر فناوری های موجود دارای مزایایی است که موجب شده است تحقیقات گسترده ای در راستای صنعتی کردن آن انجام گردد.

سامانه تصفیه و پیش تصفیه آب و فاضلاب صنعتی با استفاده از فناوری پلاسما به وسیله این شرکت با استفاده از ایجاد پلاسما و میکرو جرقه های زیاد در داخل آب عمل می نماید. این جرقه ها در اثر تخلیه الکتریکی در نانو ثانیه فراوری می شوند. حذف همه فلز های سنگین، حذف همه میکروارگانیسم ها، عملکرد راکتور بدون مصرف هرگونه ماده شیمیایی، افزایش 12 برابری ظرفیت تصفیه خانه کاهش هزینه تصفیه به حداقل یک سوم روش های مرسوم، کاهش چشمگیر پارامتر های آب و پساب (کدورت، بو، رنگ، سختی)، مصرف انرژی پایین به نسبت عملکرد بالا از جمله مزایای استفاده از این فناوری به شمار می رود.

این فناوری برای حوزه هایی چون تصفیه پساب صنایع نفت و پتروشیمی، سکو های نفتی و نفتکش ها، شیرابه زباله های شهری، سیستم های پیش تصفیه فاضلاب شهری، فاضلاب بیمارستانی، فاضلاب های ویژه (پرتوزا)، صنایع چرم سازی، صنایع نساجی، صنایع داروسازی، معادن فلزات، همه صنایع دارای پساب صنعتی، قطار ها و هواپیماها، تصفیه آب شرب حاوی فلز سنگین و سیستم آب شرب و فاضلاب کشتی های قاره پیما کاربردی دارد.

وبلاگ پایگاه داده علمی پزشکی فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "حذف فلزات سنگین از پساب های صنعتی و نفتی با پلاسما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف فلزات سنگین از پساب های صنعتی و نفتی با پلاسما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید