خبرنگاران شکایت 3 دانشجوی ایرانی به وزارت امنیت داخلی آمریکا

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، تهران- خبرنگاران- آسوشیتدپرس گزارش داد: سه دانشجوی ایرانی دیگر به دلیل ممانعت از تحصیل آنها در دانشگاه های آمریکا به وزارت امنیت داخلی این کشور شکایت کردند.

خبرنگاران شکایت 3 دانشجوی ایرانی به وزارت امنیت داخلی آمریکا

به گزارش بامداد آسوشیتدپرس، این دانشجویان اعلام نمودند که ضمن ممانعت از تحصیل آنها در دانشگاه های منطقه نیو انگلند با آنها بدرفتاری شده و به طور غیرقانونی از ورودشان به آمریکا جلوگیری شده است.

پگاه کریمی ماه جاری میلادی (فوریه) در شکوائیه خود اعلام نمود که ماه اوت از ورودش به فرودگاه بین المللی لوگان در بوستون ممانعت شده، این در حالی است که وی، ویزا دانشجویی برای حضور در دانشگاه نیوهمپشایر در شهر منچستر داشت.

محمد مرادی نیز در شکایت نامه خود آورده است که وی، ویزا دانشجویی برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه نورث ایسترن بوستون داشت اما در ماه اکتبر، زمانی که از شرکت در کنفرانسی در فرانسه باز می گشت، از ورودش به آمریکا جلوگیری شد.

بهزاد رضایی نیز در شکوائیه خود گفته که ویزا دانشجویی برای تحصیل در مقطع دکترا موسسه پلی تکنیک ورسستر داشت اما در ماه اوت از ورودش به آمریکا ممانعت به عمل آمد.

پیشتر دو دانشجوی ایرانی که از سوی مأموران کنترل مرزی و گمرک آمریکا از ورودشان به ایالات متحده جلوگیری و بازگردانده شدند، به وزارت امنیت داخلی آمریکا شکایت بردند.

شهاب دهقانی و ریحانه امامی آرندی دو دانشجوی ایرانی دانشگاه نورث ایسترن و هاروارد نسبت به بدرفتاری و ممانعت غیرقانونی از ورود به آمریکا از سوی مقام های فدرال فرودگاه بین المللی لوگان (Logan) بوستون، به وزارت امنیت داخلی آمریکا شکایت کردند.

آمریکا از ماه اوت تا به امروز از ورود 12 دانشجوی ایرانی به این کشور ممانعت به عمل آورده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شکایت 3 دانشجوی ایرانی به وزارت امنیت داخلی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شکایت 3 دانشجوی ایرانی به وزارت امنیت داخلی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید