اخبار اقتصادی

کاهش زمان صدور مجوز تاسیس آکادمی های فنی و حرفه ای به 3 روز به دستور وزیر تعاون

حسینی نیا گفت: بر اساس دستور وزیر تعاون در اجرای تحقق شعار سال مبتنی بر فراوری پشتیبانی و مانع زدایی ها و هم تحقق برنامه های وعده داده شده به مردم و مجلس، صدور مجوز آکادمی های فنی و حرفه ای آزاد در سراسر کشور حداکثر به سه روز کاری به صورت اتوماتیک رسید....

3 آبان 1400

فرایند ساماندهی زلزله زدگان خراسان شمالی شتاب می یابد

خبرنگاران/خراسان شمالی روز گذشته با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خراسان شمالی بازدیدی از منطقه ها زلزله زده خراسان شمالی در شهرستان مانه و سملقان گرمه و جاجرم انجام و تصمیماتی برای تسریع در فرایند ساماندهی زلزله زدگان استان اتخاذ شد. ...

25 مهر 1400

سوزن درمانی لیزری

لیزر در اصل به معنی تقویت نور از طریق گسیل تحریک شده تابش بوده است. لیزر از اوائل دهه 1960 میلادی عملاً مورد بهره برداری قرار گرفت. در لیزر نوری که بر اثر تحریک الکترونی

24 مهر 1400

مقایسه تویوتا با تویوتا کرولا

قصد داریم در این گزارش تفاوت های کلیدی بین دو خودروی سدان محبوب تویوتا کمری و تویوتا کرولا جمع و جور را شرح دهیم.

23 مهر 1400

31 مدل وردنه برای برترین تجربه آشپزی

وردنه یکی از ابزارهای اولیه و مهم در شیرینی پزی است. اغلب گفته می گردد که شیرینی پزی یک هنر است. با اندازه گیری و آماده سازی اندازه هر یک از مواد کیک یا شیرینی و تهیه ی خمیر مربوط به آن، اهمیت وردنه آشکار می گردد. انواع بی شماری از وردنهها وجود دارد که هر...

9 مهر 1400

پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری عصر امروز

مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: هفتمین مرحله وام 25 میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری تا عصر امروز (دوشنبه) برای 1452 نفر از مشمولان این تسهیلات پرداخت می شود.

3 مهر 1400

اعضای هیات تحقیق و تفحص از حقوق های نجومی تعیین شدند

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از انتخاب اعضای هیات تحقیق و تفحص از حقوق های نجومی اطلاع داد.

24 شهریور 1400

آسیب شناسی اجرای نادرست سیاست های اصل 44

آسیب شناسی اجرای نادرست سیاست های کلی اصل 44 جلسه کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست دبیر مجمع برگزار گشت.

22 شهریور 1400

تشریح آزمون های تشخیصی کووید 19، تقویت علوم پایه اولویت ملی باشد

استاد بیوشیمی دانشگاه تهران آزمون های تشخیصی کووید 19 را تشریح و تاکید نمود: تنها راه و امکان مقابله کارآمد با شرایط حاضر و پیشگیری از بحران های مشابه در آینده کشور، تقویت زیرساخت های علمی و به ویژه علوم پایه به اسم اولویت ملی است.

20 شهریور 1400

جزییات پذیرش 20 ژوئن؛ صدور 450 دعوتنامه به وسیله منیتوبا برای متقاضیان اسکیلد ورکر و فارغ التحصیلان خارجی

جدیدترین خبرهای رسیده به دست خبرنگاران حاکی از این هستند که این استان در جدیدترین پذیرش خود که در تاریخ 20 ژوئن برگزار نموده، از 450 متقاضی مهاجرت دعوت نموده تا تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف استان و در نهایت اقامت دائم کانادا ارائه نمایند.

12 شهریور 1400

آخرین اخبار از تصویب رقم حق مسکن کارگران برای سال 1400

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیشنهاد ما به هیئت وزیران اجرا شدن رقم حق مسکن در دستمزد کارگران از ابتدای فروردین ماه 1400 بوده است.

7 شهریور 1400

شرایط مرز دوغارون و تایباد پس از اتفاقات اخیر در افغانستان

مرزها تعین کننده حدود و قلمرو حاکمیت و مالکیت یک کشور هستند که حفاظت و حراست از آن امری جدی است. هنگ مرزی تایباد مسئولیت حفاظت و حراست 300 کیلومتر مرز مشترک ایران و افغانستان در خراسان رضوی را برعهده دارد که قرارگیری منطقه ویژه اقتصادی دوغارون تایباد و...

29 مرداد 1400

همه دستگاه ها موظف به برنامه ریزی برای رویداد ساری 2022 هستند

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، همه دستگاه ها موظف به برنامه ریزی برای رویداد ساری 2022 هستند.

25 مرداد 1400

معاون وزیر از مردم عذرخواهی کرد

معاون کل وزارت بهداشت گفت: خاصیت اصلی ویروس دلتا سرایت پذیری بیشتر است به همین علت بدون تردید در تمامی استان ها در حال چرخش است.

18 مرداد 1400

فرایند بازگشت نفت ایران به بازار منظم و شفاف است

پنجاه ودومین نشست کمیته مشترک فنی اوپک و غیراوپک برای آنالیز شرایط بازار نفت به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید. این نشست پیش از سی امین نشست کمیته مشترک نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) و هفدهمین نشست وزیران اوپک و غیر اوپک (ONOMM) تشکیل شد.

4 مرداد 1400

مرد پول بازنشسته شد

یکی از ثروتمندترین ورزشکاران جهان در 43 سالگی خود را بازنشسته کرد.

31 تیر 1400

12 نکته درباره رتبه بندى باید بدانیم

خبرنگاران-طبق مصوبه کمیسیون سقف سنوات دسترسی به رتبه های دانشیار معلم و استاد معلم از 20 و 26 به 15 و 21 تقلیل یافته است و بعلاوه وزارات آموزش و پرورش باید پس از تائید شدن مصوبات مجلس در شورای نگهبان ظرف یک ماه آیین نامه مربوط را با همکاری سازمان برنامه و بودجه...

30 تیر 1400

ویروس دلتا در یک قدمی شیوع گسترده در هرمزگان

هنوز چتر کرونای انگلیسی از آسمان هرمزگان برنداشته که نگرانی هایی از بابت شیوع نوع هندی آن با نام دلتا از سوی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام شده است.

26 تیر 1400

دستگیری 800 تبهکار به یاری اپلیکیشن Anom

داره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) با همکاری پلیس استرالیا و اروپا توانستند با یاری اپلیکیشن Anom، حدود 800 خلافکار را دستگیر نمایند.

21 تیر 1400

آمادگی ایران برای کمک به برقراری صلح در یمن

مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک به برقراری صلح در یمن اظهار داشت.

19 تیر 1400
تعداد: (158)