خبرنگاران 800 هزار یورو برای ساخت مجتمع مرغ تخم گذار تربت حیدریه هزینه شد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، تربت حیدریه- خبرنگاران- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه سرمایه گذاری ارزی برای احداث مجتمع مرغ تخم گذار گهر این شهرستان را 800 هزار یورو ذکر کرد و گفت: 230 میلیارد ریال نیز توسط بخش خصوصی در این مجتمع هزینه شده است.

خبرنگاران 800 هزار یورو برای ساخت مجتمع مرغ تخم گذار تربت حیدریه هزینه شد

علی رستمی روز دوشنبه در جریان بازدید از واحدهای فراوریی و طرح های عمرانی در حال انجام در این شهرستان طی گفت و گو با وبلاگ پایگاه داده با بیان اینکه عملیات اجرایی مجتمع مرغ تخم گذار گهر از سال 96 شروع شده و سال جاری تکمیل و راه اندازی شده است، اضافه کرد: این واحد با 160 هزار قطعه مرغ، روزانه 10 تن تخم مرغ فراوری و روانه بازار مصرف می نماید.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی مجتمع دامداری تربت حیدریه نیز با هزینه 10 میلیارد و 500 میلیون ریال از سال 86 شروع شده که در این راستا 42 هکتار زمین تهیه و آماده واگذاری به دانش آموختگان بخش کشاورزی و سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه برای احداث کشتارگاه صنعتی این شهر نیز تا به امروز 50 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است، اعتبار مورد احتیاج برای تکمیل این طرح را 100 میلیارد ریال بیان کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح مسائل بهداشتی کشتارگاه سنتی این شهر نیز برطرف می گردد.

وی اضافه کرد: عمیات اجرایی کارخانه فولاد بنیاد مستضعفان نیز که از سال 84 شروع شده به علت نداشتن پیشرفت فیزیکی مناسب در سال 97 به بخش خصوصی واگذار شد و در اردیبهشت سال جاری نیز زمین مورد نظر تحویل سرمایه گذار شده و مقرر شده است این واحد پس از تکمیل و تجهیز در مرحله نخست 800 هزار تن آهن اسفنجی و در مرحله دوم نیز 750 هزار تن شمش آلیاژ فراوری کند.

رستمی، میزان سرمایه گذاری در نظر گرفته شده برای این واحد را در مرحله نخست 75 میلیون یورو و در مرحله دوم نیز 200 میلیون یورو اعلام نمود و گفت: پیش بینی می گردد این واحد فراوریی تا عید سال آینده افتتاح و 36 ماه پس از گشایش نیز نسبت به فراوری آهن اسفنجی اقدام کند.

وی اضافه کرد: نیروگاه برق راشد تربت حیدریه نیز هم اکنون با دو سیکل گازی و یک سیکل بخار با 290 میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و دو هزار میلیارد ریال اعتبار دولتی مشغول فعالیت است و تا سال آینده نیز فاز نخست آن تکمیل و بهره برداری می گردد.

فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه مجموعه آبی آبشار نیز چند سال به خاطر کمبود زمین دچار مشکل بوده و از پیشرفت فیزیکی مطلوب نیز برخوردار نبود، ادامه داد: طی دو سال گذشته با تهیه زمین مناسب این طرح اکنون از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردار است و تا به امروز 120 میلیارد ریال توسط سرمایه گذار بخش خصوصی هزینه شده است.

وی اعتبار مورد احتیاج برای تکمیل این طرح را 350 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: در صورت تأمین اعتبار مورد احتیاج، مجموعه آبی آبشار تربت حیدریه تا پاییز سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

رستمی اضافه کرد: پس از انعقاد قرارداد با شرکت طوس جهت در سال 96، برای تکمیل و اتصال شبکه فاضلاب شهری، سه هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شد که برای تکمیل نهایی این طرح دستکم 10 هزار میلیارد ریال دیگر مورد احتیاج است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 800 هزار یورو برای ساخت مجتمع مرغ تخم گذار تربت حیدریه هزینه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 800 هزار یورو برای ساخت مجتمع مرغ تخم گذار تربت حیدریه هزینه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید