شب سرنوشت فرهاد؟

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، خبرنگاران: استقلال امشب یکی از چند شب مرگ و زندگی اش برای دریافت سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در فصل بعد را تجربه می کند.

شب سرنوشت فرهاد؟

به گزارش سرویس ورزشی وبلاگ پایگاه داده، شاگردان فرهاد مجیدی در شرایطی قرار است در جم به مصاف پارس جنوبی بفرایند که این دیدار پیش از این مقرر شده بود در هفته بیست و سوم برگزار شود، ولی افزایش تعداد مبتلایان به کرونای استقلال، دیدار را به تعویق انداخت تا امشب برگزار شود.

آبی های تهران در حالی به مصاف رقیب جنوبی شان می فرایند که فعلا در جدول رده بندی از 25 بازی 42 امتیازی هستند و در رتبه پنجم جدول ایستاده اند. البته تفاضل گل بهتر نسبت به فولاد، این جایگاه را برایشان به ارمغان آورده و هر لغزشی می تواند جایگاه کنونی شان را هم از این تیم بگیرد.

در سوی دیگر، پارس جنوبی هم از 25 بازی 25 امتیازی است و در رده یازدهم جدول ایستاده است. اگر قرار باشد خیلی خلاصه هدف این دیدار را توضیح داد باید گفت که دو تیم به برد نیاز دارند تا به هدفی که در سر دارند برسند؛ اگر استقلال ببرد شانسش برای دریافت سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در فصل بعد افزایش پیدا می کند و اگر پارس جنوبی هم برنده این دیدار شود آن وقت خطر سقوط به دسته پایین تر را تا حدود زیادی از سر گذرانده است.

بیش از پارس جنوبی، اما این دیدار برای استقلال و فرهاد مجیدی اهمیت دارد؛ سرمربی ای که این روز ها تحت فشار است و سه قول مهم به هواداران استقلال داده است؛ او گفته سهمیه را می گیرد، تیم را قهرمان جام حذفی می کند و در آسیا هم استقلال را از گروهش بالا می برد.

تا رسیدن به دو وعده آخری، فرهاد باید ابتدا سهمیه استقلال را قطعی کند. او به لطف تفاضل گل خوب تیمش در مقایسه با بالانشیان جدول می تواند با دریافت سه امتیاز این دیدار 45 امتیازی شود و به رتبه دوم جدول صعود کند. سپاهان و تراکتور دیگر تیم های 45 امتیازی بالای جدول هستند که به ترتیب با 26 بازی، فعلا در رده های دوم و سوم جدول ایستاده اند.

با این حال، از آنجا استقلال، هفته بعد بازی بسیار مهمی با سپاهان دارد، برایش دریافت سه امتیاز دیدار امشب بسیار حیاتی است؛ فرهاد مجیدی که همین حالا شایعات زیادی را شنیده و برای حفظ جایگاهش احساس خطر می کند می داند اگر نتواند سه امتیاز کامل این بازی خارج از خانه را به دست بیاورد، آن وقت عرصه را برایش از الان هم سخت تر می کنند.

با وجود اینکه پارس جنوبی روی کاغذ شاید حریف سختی برای فرهاد و تیمش نباشد، اما آمار نشان می دهد، کار چندان ساده ای هم پیش روی بازیکنان استقلال در جم وجود ندارد؛ این تیم جنوبی که فصل هفدهم به به لیگ برتر صعود کرده تا به حالا در خانه امتیازی به استقلال نداده است! در واقع پارسی ها دوبار در خانه میزبان استقلال بوده اند که یکبار علیرضا منصوریان را شکست داده اند و بار دیگر هم وینفرد شفر آلمانی را! اگر قرار باشد در جم، در روی همان پاشنه برای استقلال بچرخد، آن وقت شاید سرنوشت فرهاد مجیدی، در همین بازی به گونه ای متفاوت رقم بخورد.

هرچند که جمی ها دیگر اقتدار زمانی که تارتار سرمربی شان بود را ندارند و استقلالی ها هم با بهبود شرایط بازیکنان مبتلا به کرونایشان، امید بیشتری برای دریافت سهمیه لیگ قهرمانان آسیا به دست آورده اند.

دیدار پارس جنوبی جم و استقلال امشب ساعت 20.30 برگزار می شود و یک ربع بعد از آن، فولاد، جدی ترین رقیب استقلال در راه دریافت سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در مازندران به مصاف نساجی می رود.

منبع: فرارو

به "شب سرنوشت فرهاد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب سرنوشت فرهاد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید