ضرورت طرح گردشگری دریایی مدرن در مازندران

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، جهت توسعه گردشگری دریایی و افزایش گردشگران در منطقه باید طرح های گردشگری از حالت سنتی خارج شود.

ضرورت طرح گردشگری دریایی مدرن در مازندران

سیاوش رضوانی مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر بیان نمود:

طرح گردشگری دریایی امروزه در دنیا به صورت مدرن و استاندارد در حال اجرا است و این طرح در تابستان سال جاری باید از حالت سنتی خود خارج شود.

به گفته وی طرح گردشگری دریایی در مازندران باید از حالت سنتی خود خارج شود و مدرن و استاندارد باشد.

سیاوش رضوانی در خصوص استانداردسازی و مدرن کردن گردشگری دریایی اضافه کرد که این سازمان بلیط فروشی مکانیزه در سواحل را بر اساس دستور وزارت راه و شهرسازی به سازمان بنادر و دریانوردی مبنی بر ساماندهی سواحل، در دستور کار خود قرار داده است.

مدیر بندر امیرآباد درباره ایمنی قایق های تفریحی برای استفاده مسافران و گردشگران دریایی گفت که به علت اهمیت این امر و به همین علت با پیگیری های بندر امیرآباد قرار است در این بندر اسکله های چوبی خوابیده احداث و جایگاه با ایمنی بالا در این گونه قایق ها تعبیه شود.

رضوانی با اشاره به عضویت سازمان بنادر و دریانوردی در کنوانسیون بین المللی جستجو و نجات دریایی، گفت:

بندر امیرآباد برای نخستین بار طرح تامین ایمنی، آسایش و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران دریایی را تهیه و برای تصویب به سازمان بنادر و دریانوردی پیشنهاد داده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از جمله اقدامات انجام گرفته در اجرای طرح گردشگری در تابستان 97 را تهیه و اجرای طرح گردشگری دریایی ایمن، تهیه تجهیزات و اقلام ایمنی مورد نیاز قایق های عضو طرح همیار ناجی، برنامه ریزی جهت برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی، امکان بهره مندی از خدمات بالگرد طرف قرارداد سازمان بنادر و دریانوردی، پاسخگویی شبانه روزی مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی (1550) با امکان ارائه خدمات مشاوره پزشکی تلفنی، گشت ساحلی و دریایی کارشناسان این حوزه و استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد را برشمرد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "ضرورت طرح گردشگری دریایی مدرن در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت طرح گردشگری دریایی مدرن در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید