عبدالله درخواست ملاقات نمایندگان آمریکا را رد کرد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، به دنبال بالا دریافت اختلافات میان ریاست اجراییه افغانستان و آمریکا، عبدالله درخواست ملاقات نمایندگان واشنگتن را رد کرد.

عبدالله درخواست ملاقات نمایندگان آمریکا را رد کرد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان وبلاگ پایگاه داده، منابع نزدیک به کاخ سپیدار از تلاش ناکام کنندگان آمریکا برای ملاقات با ریاست اجراییه افغانستان خبر دادند.

خیلزاد کننده ویژه آمریکا در امور افغانستان به همراه راس ویلسون سفیر آمریکا در کابل که به ملاقات عبدالله آمده بودند، نتوانستند با وی ملاقات کنند.

یک منبع نزدیک به ریاست اجراییه افغانستان در گفت وگو با خبرنگار سایت افغانستان وبلاگ پایگاه داده، در این باره گفت: عبدالله درخواست ملاقات خلیلزاد و سفیر آمریکا در کابل را نپذیرفت.

وی درباره دلایل این عدم پذیرش از سوی عبدالله گفت: ریاست اجراییه به دلیل حضور خلیلزاد در مراسم تحلیف غنی و همچنین حمایت آمریکا از تقلب در افغانستان این ملاقات را رد کرده است.

وی همچنین گفت که حامد کرزی نیز درخواست کنندگان آمریکا را نپذیرفته است.

امروز حامد کرزی در بیانیه ای مسبب شرایط نگران کننده فعلی افغانستان را آمریکا دانست و آن را نتیجه سیاست و عملکرد تحقیرآمیز و تفرقه افکنانه آمریکا در برابر مردم افغانستان خواند.

وی پیش از این نیز فرایند انتخابات افغانستان را منعکس کنندۀ اهداف خارجی ها دانست که به مردم افغانستان تحمیل شد و مغایر با اصول و ارزش های مردم سالاری است.

اختلافات میان عبدالله و آمریکا از آنجایی بالا گرفت که این کشور به دخالت در امور انتخاباتی افغانستان از سوی احزاب مختلف متهم شد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "عبدالله درخواست ملاقات نمایندگان آمریکا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله درخواست ملاقات نمایندگان آمریکا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید