عجیب ترین تویوتا لندکروز دنیا، هیچ شباهتی به مدل های قبلی ندارد، عکس

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، دیجیاتو نوشت: کانسپت تویوتا لندکروزر الکتریکی از لحاظ طراحی هیچ شباهتی به مدل فعلی یا نیاکان خود ندارد.

عجیب ترین تویوتا لندکروز دنیا، هیچ شباهتی به مدل های قبلی ندارد، عکس

شرکت تویوتا با رونمایی غیرمنتظره از نسخه برقی لندکروزر، هواداران خود را شگفت زده کرد. این خودرو که اولین لندکروزر برقی تاریخ به شمار می رود، یک مدل مفهومی است و در نام خود پسوند Se دارد. تویوتا برای اینکه توجه کل دنیا را به این مدل تازه جلب کند، از این کانسپت خاص در آمریکا پرده برداری نموده است.

کانسپت تویوتا لندکروزر الکتریکی از لحاظ طراحی هیچ شباهتی به مدل فعلی یا نیاکان خود ندارد. بیشتر پنل های بدنه این کانسپت صاف هستند؛ البته طراحان با یاری نسبت های خاص، خطوط برجسته و حجم های بعضاً اغراق آمیز، پیکره ای مجذوب کننده و اسپرت خلق نموده اند.

تویوتا لندکروزر برقی و تغییر ماهیت؟

اما نکته عجیب اینکه تویوتا به جای قابلیت های آفرودی، روی عدم فراوری صداهای مزاحم و ساکت بودن پیشرانه لندکروزر برقی مانور می دهد. ازاین رو، به نظر می رسد لندکروزر برقی برخلاف اجداد خود، بیشتر یک کراس اوور شهری است تا فاتح انواع پستی وبلندی ها. شاسی مونوکوک به نوعی تأییدکننده این موضوع است. البته خودروساز محبوب دنیا اعتقاد دارد که به لطف این نوع شاسی، نسخه الکتریکی لندکروزر می تواند در مسیرهای صعب العبور از قدرت مانورپذیری بالایی برخوردار باشد. با دقت در مواردی مثل ارتفاع پایین اتاق و دیواره کوتاه تایرها، می توان حدس زد که در اینجا منظور تویوتا از مسیرهای صعب العبور، جایی مثل پارکینگ پردست انداز مراکز خرید است!

تازهترین عضو خانواده لندکروزر طولی برابر با 5.13 متر، عرضی برابر با 1.98 متر و ارتفاعی برابر با 1.7 متر دارد. با چنین ابعادی، باید گفت جثه نسخه برقی تویوتا لندکروزر در مقایسه با مدل درون سوز اندکی بزرگ تر است. با توجه به ابعاد، باید این نسخه را با گرند هایلندر مقایسه کرد.

در رابطه با تعیینات فنی این خودرو اطلاعاتی در دست نیست. بااین حال، خودروساز ژاپنی تأکید می نماید که پیشرانه اولین لندکروزر الکتریکی گشتاور بسیار بالایی دارد. این شاسی بلند خوش استیل به سه ردیف صندلی مجهز است و می تواند تا 7 سرنشین را با خود حمل کند.

در صورت فراوری انبوه، نسخه برقی تویوتا لندکروزر باید به مصاف رقیبی قدرتمند مثل ریوین R1S برود. از آنجایی که این شاسی بلند پیشرفته برقی به پیشرانه قوی و امکانات مدرن مجهز است، تویوتا باید نسخه برقی لندکروزر را از هر لحاظ با دستی پر وارد میدان رقابت کند. درحال حاضر تعیین نیست که تویوتا چه برنامه ای برای کانسپت لندکروزر Se دارد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عجیب ترین تویوتا لندکروز دنیا، هیچ شباهتی به مدل های قبلی ندارد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین تویوتا لندکروز دنیا، هیچ شباهتی به مدل های قبلی ندارد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید