فرد مبتلا به کرونا چه زمانی در بیمارستان بستری شود؟

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، خبرنگاران/زنجان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: پزشک با بررسی آزمایش ها، سی. تی. اسکن و اکسیژن خون پایین تر از 90، تصمیم به بستری کردن بیماران کرونایی در بیمارستان می گیرد.

فرد مبتلا به کرونا چه زمانی در بیمارستان بستری شود؟

پرویز قزلباش ظهر امروز (3 اردیبهشت ماه) در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گشت، با تاکید بر اینکه افراد مبتلا به کرونا نمی توانند وارد فاز سوم بالینی تزریق واکسن مشترک ایران و کوبا شوند، اظهار کرد: افرادی که وارد مطالعه تزریق واکسن کوبایی و ایرانی می شوند تا هفت ماه بعد از تزریق، تحت پوشش حوزه بهداشت و درمان و نیز بیمه قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه اعمال محدودیت های کرونا قطعاً در کنترل این بیماری بسیار موثر است، افزود: محدودیت های کرونایی هر چه قدر اصولی تر، جدی تر و مداوم تر باشد، پیک بیماری زودتر، سریع تر و با تلفات کمتر خواهد بود. گفتنی است در شرایطی که وارد پیک می شویم، این محدودیت ها است که نقش اصلی را در کنترل بیماری دارد.

این مسئول، از فرایند افزایشی بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا در استان زنجان خبر داد و شرح داد: با ارزیابی که انجام شده، سیستم بستری سرپایی و موقت بسیار رضایت بخش گزارش شده و در حوزه سرپایی نیز در حال رصد فرایند خطی شدن آن هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه داروی رمدسیویر تحت پوشش بیمه است، گفت: داروی تزریقی رمدسیویر جزو داروهای اصلی برای درمان بیماری به کار می رود و در درمان بیماری موثر بوده و فرایند مرگ و میر را کاهش می دهد. گفتنی است نباید فراموش کنیم که برای درمان بیماری کرونا، داروی مشخصی وجود ندارد.

قزلباش در رابطه با اکسیژن خون، اظهار کرد: اگر میزان اکسیژن خون بیماران 90 تا 93 باشد، بیمار به صورت سرپایی درمان می شود و اگر کمتر از 90 باشد، بستری در خانه توصیه نمی شود.

وی با بیان اینکه پزشک فقط بر اساس اکسیژن خون تصمیم به بستری نمی گیرد، بلکه آزمایش ها و سی .تی. اسکن در کنار میزان اکسیژن خون موثر است، گفت: بعد از بهبودی از بیماری باید دلیل تنگی نفس را بدانیم شاید بیماری زمینه ای باشد و در صورت ادامه تنگی نفس به پزشک مراجعه شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرد مبتلا به کرونا چه زمانی در بیمارستان بستری شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرد مبتلا به کرونا چه زمانی در بیمارستان بستری شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید