قوانین تازه فرودگاه ها برای چمدان های هوشمند

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، فرودگاه ها برای چمدان های هوشمندی که مجهز به باتری های لیتیومی هستند، قوانین جدیدی اعلام نموده اند.

قوانین تازه فرودگاه ها برای چمدان های هوشمند

فرودگاه ها قوانینی برای حمل چمدان های هوشمند ارائه نموده اند. اگر کسی دارای چمدان های هوشمند است، قبل از پرواز باید مقدار هوشمندی آن را مقدار گیری کند و اگر امکان دارد باتری لیتیومی آن را خارج کند.

از روز دوشنبه همه فرودگاه ها از جمله فرودگاه های آمریکا، کا ال ام، دلتا، Virgin Atlantic،Southwes دیگر به مسافران اجازه نمی دهند که با چمدان های هوشمندی که دارای باتری لیتیومی جداناپذیر هستند سوار هواپیما شوند.

این سیاست مربوط به چمدان هایی می گردد که دارای باتری لیتیومی برای شارژرهای یو اس بی و ردیاب مکان هستند.

فرودگاه آمریکا می گوید:

مشتریان فقط با چمدان های هوشمندی می توانند سوار هواپیما شوند که باتری های آن ها قابل جدا شدن است و بتوانند در هر نقطه از بازرسی مسافران آن ها را جدا نمایند. در غیر این صورت چمدان هایی که دارای باتری های جداناپذیر هستند ممنوع است و اجازه بردن به پرواز ندارند.

این سیاست ناشی از نگرانی های امنیتی است. باتری های لیتیوم و لیتیوم یون، پلیمر حساس به انتشار سیگار، آتش سوزی و حتی انفجار هستند. بین مارس 1991 تا مه 2017، اداره هواپیمایی فدرال، 160 حادثه با باتری های لیتیوم را که به عنوان محموله یا چمدان حمل می شدند، ثبت نموده است.

این سازمان قبلا مسافران را از آوردن باتری های لیتیوم یونی که برای دستگاه های الکترونیکی شخصی و شارژرهای قابل حمل استفاده می گردد ممنوع نموده است، و بعلاوه چندین وسایل لیتیومی دیگر مانند سیگار الکترونیکی و قلم های Vape ممنوع است. FAA (اداره هواپیمایی فدرال) مواردی را داخل کابین ها مجاز بیان کرد.

خطوط هوایی همه چمدان های هوشمند را ممنوع نمی نمایند؛ چمدان ها با باتری های قابل استخراج مجاز هستند مسافران باید باتری های چمدان ها را بیرون بیاورند و روی میز قرار دهند. طبق پروتکل FFA در هنگام حمل باتری می تواند حمل گردد، اما باید خاموش گردد. با این حال اگر یک فرودگاه تصمیم گرفت که کیف ها را در گیت چک کند، شما باید قبلا از قرار دادن چمدان خود باتری آن را جدا کنید.

چمدان های هوشمند این روزها علاوه بر حمل بار کارهای عجیب و غریب زیادی انجام می دهند. در بعضی از آن ها یو اس ابی برای شارژ وسایل الکترونیکی، ردیاب جی پی اس، قفل الکترونیکی و مقیاس های دیجیتالی وجود دارد. یک شرکت به نام Modobag به مسافرین اجازه می دهد مانند اسکوتر، روی چمدان های خود قرار گیرند و با یک سرعت ثابتی مثلا 8 مایل بر ثانیه حرکت نمایند.

این قوانین زودتر اعلام شده بود اما بعداً پذیرفته شد. سازمان بین المللی هواپیمایی، سازمان ملل متحد استانداردهای ایمنی حمل و نقل را تنظیم می نمایند و توصیه هایی را برای بیش از 190 کشور ارائه می دهند. آن ها تصمیم گرفتند قوانین محکمی را از ماه ژانویه بر روی حمل چمدان های هوشمند اعمال نمایند. با این حال، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) که حدود 275 هواپیمایی در سراسر دنیا را پوشش می دهد، این ممنوعیت را یک سال پیش بیان کرد.

یک سخنگوی یاتا گفت:

اعضای این سازمان پس از دوشنبه از این توصیه ها پیروی می نمایند. شرکت نمایندگان شامل شرکت های بزرگ مانند متحده، JetBlue، آلاسکا و هاوایی و بعلاوه بسیاری از هواپیماهای کوچک تر از جمله Adria Airways اسلوونی، Air Nile Air مصر و خطوط هوایی کیش ایران.

لطفا مراقب باشید؛ از روز دوشنبه اگر با چمدان های هوشمند ممنوعه (دارای باتری های جداناپذیر لیتیومی) وارد فرودگاه ها شوید، نمی توانید آن ها را با خود به پرواز ببرید، مجبور می شوید آن ها را در چمدان دیگری قرار دهید یا یک چمدان نو بخرید و این باعث می گردد هزینه زیادی را بابت این بی دقتی پرداخت کنید.

منبع: کجارو / afr.com

به "قوانین تازه فرودگاه ها برای چمدان های هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین تازه فرودگاه ها برای چمدان های هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید