مرگ 27 تن از شهروندان ترکیه در پی وقوع سیل

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه (آفاد) از جان باختن دستکم 27 تن از شهروندان این کشور در پی وقوع سیل در دو استان شمالی سینوپ و کاستامونیا اطلاع داد.

مرگ 27 تن از شهروندان ترکیه در پی وقوع سیل

به گزارش گروه حوادث وبلاگ پایگاه داده، افزایش شدت سیل و صدمات جانی و اقتصادی ناشی از آن در شمال ترکیه، تا به امروز منجر به جان باختن دستکم 27 نفر از شهروندان این کشور شده است.

بر اساس این گزارش، مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه (آفاد) ضمن تأیید این خبر اعلام نموده که بر اساس آخرین آمار، تا به امروز 25 نفر از شهروندان ترکیه در استان کاستامونو و 2 تن دیگر هم در استان سینوپ واقع در شمال ترکیه و در نزدیکی سواحل دریای سیاه جان خود را از دست داده اند.

گفتنی است جاری شدن سیل در استان های شاقتصادی و بعلاوه افزایش آتش سوزی در جنگل های جنوب غرب ترکیه، منجر به بی خانمان شدن صدها تن از مردم این کشور شده است؛ مواردی که سازمان ملل در بیانیه اخیر خود، هر دو حادثه را ناشی از افزایش بی رویه و خارج از کنترل گرمای کره زمین دانسته است.

مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه اعلام نموده که تا به امروز 1700 نفر از شهروندان دو استان درگیر سیل در شمال این کشور را با استفاده از بالگردهای امدادی از منطقه خارج نموده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "مرگ 27 تن از شهروندان ترکیه در پی وقوع سیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 27 تن از شهروندان ترکیه در پی وقوع سیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید