ملکه انگلیس قانون برگزیت را تصویب کرد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، ملکه انگلیس قانون خروج این کشور از اتحادیه اروپا یا همان برگزیت را امضا و تصویب نموده است.

ملکه انگلیس قانون برگزیت را تصویب کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پایگاه داده، الیزابت دوم ملکه انگلیس دیروز پنجشنبه قانون خروج این کشور از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت را امضا و تصویب کرد.

بر همین اساس یکی از سخنگویان کاخ باکینگهام اعلام نمود لایحه توافق برگزیت با امضای ملکه انگلیس به قانون تبدیل شده است.

نمایندگان هر دو بخش مجلس انگلیس (مجلس عوام و مجلس اعیان) روز چهارشنبه توافق دولت این کشور با اتحادیه اروپا بر سر مفاد برگزیت را تصویب کردند تا در فاصله کمتر از 10 روز مانده به ضرب الاجل 31 ژانویه (11 بهمن) دیگر مانعی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در اواخر ماه ژوئیه (اوایل مرداد) در اولین نشست خبری خود به عنوان نخست وزیر جدید تأکید کرد که در موعد مقرر یعنی 31 اکتبر (11 آبان) انگلیس را از اتحادیه اروپا خارج خواهد نمود، اما با توجه به ترکیب مجلس وی در این کار ناکام ماند و در نهایت تصمیم به برگزاری انتخابات زودهنگام گرفت تا شاید از این طریق ترکیب مجلس را به نفع سیاست های مد نظر خود تغییر دهد.

به دنبال پیروزی قاطعانه حزب محافظه کار (به رهبری جانسون) در انتخابات مجلسی انگلیس در واپسین روزهای سال گذشته میلادی، مجلس عوام خروج این کشور از اتحادیه اروپا در روز 31 ژانویه و طرح نخست وزیر بوریس جانسون برای برگزیت را تصویب کرد.

مطابق طرح جانسون، انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا، وارد دوران گذار خواهد شد، به این معنا که طرفین (بروکسل و لندن) 11 ماه فرصت خواهند داشت تا به یک توافق جامع در مورد ابعاد و جزئیات برگزیت دست پیدا نمایند.

گرچه بوریس جانسون ابراز امیدواری نموده که در سرانجام دوره انتقالی یک ساله به یک توافق تجاری جامع با اروپا برسد، اما بنا بر گفته بسیاری از منتقدان نخست وزیر انگلیس، زمانبندی یک ساله برای چنین مذاکراتی واقع بینانه نیست. آنها معتقدند رسیدن به یک توافق جامع که در برگیرنده دغدغه ها و ملاحظات انگلیس پس از جدایی از اتحادیه اروپا باشد، مدت زمان بیشتری را می طلبد و بر همین اساس لازم بود تا جانسون دوران گذار را محدود به مدت زمانی 11 ماهه نمی کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ملکه انگلیس قانون برگزیت را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملکه انگلیس قانون برگزیت را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید