نزدیک شدن به آخرین پناهگاه القاعده

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، ارتش دولت مستعفی یمن (متحد ریاض) و متحدانش از یازدهم تیرماه عملیاتی نظامی موسوم به النجم الثاقب را در استان البیضاء واقع در مرکز یمن شروع کرد و مانور تبلیغاتی زیادی بر روی آن داد، اما ارتش و کمیته های مردمی یمن پیروز شدند در یک ضد حمله به ائتلاف سعودی در این استان بخش های مهمی را در این جبهه از جمله شهر الزاهر را پس بگیرند.

نزدیک شدن به آخرین پناهگاه القاعده

روزنامه الاخبار درباره آخرین تحولات در این باره نوشت، ارتش و کمیته های مردمی تسلط خود بر تمام منطقه ها شهر الزاهر در جنوب البیضاء را تکمیل کردند، به سمت شهر الصومعه پیشروی داشته اند و به آخرین پناهگاه گروهک القاعده در شرق البیضاء نزدیک شده اند.

منابع محلی در این باره گفتند، درگیری ها در جبهه های الصومعه و الحازمیه در شرق البیضاء همچنان ادامه دارد و نیرو های صنعاء تسلط خود را بر منطقه ها المحصن، الغول، مذسی و جبل سوداء غراب در 48 ساعت گذشته تکمیل نموده اند و نبرد ها به آل برمان، الحبج و عینه آخرین منطقه ها الزاهر که چسبیده به شهر الیافع در استان لحج (جنوب یمن) هستند، ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، قبایل یافع به شبه نظامیان العمالقه اجازه عبور از منطقه ها خود را نداده اند، زیرا به توافق با انصارالله مبنی بر عدم اجازه به هر نیروی متجاوزی برای نفوذ به منطقه ها تحت تسلط ارتش و کمیته های مردمی پایبند هستند. این باعث شده که نماینده ائتلاف سعودی-اماراتی در عدن قبایل یافع را به بمباران منطقه هاشان با جنگنده تهدید کند.

در ادامه این گزارش آمده، ریاض پس از میانجی گری های قبیله ای و از بیم عکس العمل های احتمالی ارتش صنعاء، قول تقویت منطقه ها مرزی میان یافع و بیضاء را با استقرار سه تیپ داد، اما پس از شکست الزاهر این تعهد خود را زیر پا گذاشت و نیرو های متحد امارات المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب) از بیم کشیده شدن نبرد به منطقه ها تحت نفوذش، این منطقه ها مرزی را بستند.

از سوی دیگر منابع نظامی به روزنامه اماراتی البیان گفتند، ابوظبی نیرو های بیشتری از العمالقه وارد جبهه های نبرد در اطراف شهر البیضاء مرکز استان البیضاء نموده است.

این روزنامه مدعی شد، نیرو های مذکور تنها هفت کیلومتر با شهر البیضاء فاصله دارند و درگیری های شدیدی میان آن ها و ارتش و کمیته های مردمی در جریان است.

ائتلاف سعودی از عناصر القاعده هم در این نبرد استفاده نموده است. در همین زمینه، این گروهک با انتشار بیانیه ای به این همراهی اذعان کرد. القاعده در این بیانیه اعلام نموده، در جنگ در الصومعه و الزاهر در استان البیضاء در مرکز یمن کنار نیرو های ائتلاف سعودی بوده است.

منبع: فرارو

به "نزدیک شدن به آخرین پناهگاه القاعده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نزدیک شدن به آخرین پناهگاه القاعده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید