پیش بینی 105 میلیاردتومان اعتبار برای سه پست برق شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری، از پیش بینی 105 میلیاردتومان اعتبار برای سه پست برق شهرک های صنعتی استان خبر داد.

پیش بینی 105 میلیاردتومان اعتبار برای سه پست برق شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری

حمید رضا فلاح گفت: با اشاره به اینکه تامین منابع اقتصادی برای ایجاد شبکه برق بسیار حائز اهمیت است، اعلام کرد: در واقع یکی از مصوبات سفر رییس جمهور به استان مشارکت دولت در تامین منابع اقتصادی سه پست برق استان برای شهرک های صنعتی بود.

وی افزود: در حال حاضر صد درصد نیاز برق واحد های صنعتی استان تامین شده است و برای پیش بینی آینده 60 درصد اراضی کل در اختیار شرکت شهرک های صنعتی استان، زیر پوشش شبکه برق است که باید 40 درصد دیگر ظرفیت شبکه های برق را برای شهرک های صنعتی ایجاد کرد.

فلاح گفت: قرار شد 30 درصد از منابع شرکت شهرک ها، 40 درصد برق منطقه ای و 30 درصد از منابع اعتبارات عمرانی و تملک دارایی سازمان برنامه و بودجه در اختیار این امر قرار گیرد که مجموعا برای سه پست شهرکرد دو، بروجن و سفیددشت دو حدود 105 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است و در حال عملیانی شدن هستند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از معضلات صنعت چهارمحال و بختیاری در زمینه برق عدم رعایت ماده 81 الحاق مقررات دولت و ماده 54 احکام برنامه ششم توسعه است که این موارد تصریح می کنند امکانات زیربنایی از جمله تامین برق، آب، گاز، راه و مخابرات شهرک ها، نواحی صنعتی و منطقه ها ویژه اقتصادی تا ورودی شهرک ها به عهده دستگاه های خدمات رسان است.

وی افزود: متاسفانه این قوانین سبب ایجاد معضلات خصوصا در شهرک های صنعتی نو شده است و امکان تامین زیرساخت ها تا ورودی شهرک های صنعتی برای دستگاه های خدمات رسان وجود ندارد، باتوجه به این موضوع در سال های اخیر با مدلی تحت عنوان مشارکت با شرکت برق این مسئله را حل کردیم.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری گفت: پست شماره یک 63/20 کیلوولت با ظرفیت 80 مگاوات در فاز اول در شهرک صنعتی سفیددشت و پست شماره 2 نیز با همین ظرفیت در دست اقدام است. در شهرک صنعتی شماره دو شهرکرد قراردادی با ظرفیت 40 مگاوات با مشارکت شرکت برق بسته شده است و شهرک صنعتی بروجن با همین ظرفیت نیز در دست اقدام است.

فلاح با اشاره به اینکه احداث پست های برق هزینه بر است، افزود: در مجموع ظرفیت بسیار خوبی برای شهرک های صنعتی ایجاد شده است و در حال حاضر چیزی حدود 600 مگاوات برق برای شهرک های صنعتی استان تامین شده است و می توان گفت استان چهارمحال و بختیاری ظرفیت بالایی در کشور در این زمینه دارد.

وی با اشاره به توسعه ظرفیت های برقی در تمامی شهرک های صنعتی، بیان داشت: متاسفانه در فصول تابستان، صنعت اولین جایی است که اعمال خاموشی می شود و هزینه های زیادی برای واحدهای تولیدی خصوصا صنایع نساجی و فولادی دربر دارد و به آن ها خسارت وارد می کند.

بیشتر بخوانید

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری شرح داد: امسال با برنامه ریزی و مدیریتی که با شرکت توزیع برق استان صورت گرفت، از خاموشی های ناگهانی پرهیز شد و با برنامه زمان بندی در یک روز خاص و با اطلاع قبلی به شهرک های صنعتی خاموشی اعمال شد و خسارات کاهش یافت.

وبلاگ پایگاه داده چهارمحال و بختیاری شهرکرد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پیش بینی 105 میلیاردتومان اعتبار برای سه پست برق شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی 105 میلیاردتومان اعتبار برای سه پست برق شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید