کشته شدن 13 غیرنظامی در حمله موشکی به 2 شهر جمهوری آذربایجان

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، یک مقام جمهوری آذربایجان امروز (شنبه) اعلام نمود، شمار افراد کشته شده در حمله موشکی به شهر گنجه این کشور به 13 تن رسیده و حدود 40 تن دیگر زخمی شده اند.

کشته شدن 13 غیرنظامی در حمله موشکی به 2 شهر جمهوری آذربایجان

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، حکمت حاجی یف، مشاور ریاست جمهوری آذربایجان در پیامی توییتری نوشت: 12 غیرنظامی کشته شدند، حدود 40 هم زخمی. عملیات های نجات ادامه دارد. سیاست ترور دولتی ارمنستان باید متوقف گردد.

این مقام جمهوری آذربایجان حمله با موشک بالستیک به شهر گنجه را از اراضی ارمنستان دانست. او گفت: موشک های بالستیک از اراضی ارمنستان علیه شهر گنجه شلیک شدند. این منطقه از منطقه درگیری بسیار فاصله دارد. هیچ ضرورت نظامی وجود نداشت.

دفتر دادستان کل جمهوری آذربایجان هم با تایید کشته شدن شماری در گنجه از وارد آمدن خساراتی به تاسیسات غیرنظامی و خودروها اطلاع داد.

براساس گزارش ها، ارتش ارمنستان همچنین به شهر مینگه چویر هم حمله موشکی نموده اما پدافند هوایی جمهوری آذربایجان آنها را دفع نموده است.

سازمان ملل با صدور بیانیه ای از طرفین درگیر خواست از غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی براساس قوانین بشردوستانه بین المللی حفاظت نمایند.

شهر گنجه بیش از 300 هزار تن جمعیت دارد و 60 کیلومتر با منطقه درگیری فاصله دارد. این دومین حمله به گنجه در یک هفته گذشته است.

در مقابل، نیروهای جمهوری آذربایجان به مرکز قره باغ و چند منطقه دیگر حمله نموده که تلفاتی به همراه داشته است. این شهر که جمعیتی بالغ بر 55 هزار تن دارد، به دلیل بمباران جمهوری آذربایجان، اکنون تقریبا خالی از سکنه غیرنظامی است و جمعیت باقی مانده در پناهگاه ها به سر می برند.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان، یکدیگر را به هدف قرار دادن غیرنظامیان متهم می نمایند.

با میانجیگری روسیه، دو کشور توافق آتش بس امضا کردند اما این توافق در عمل به اجرا در نیامده و درگیری ها شدیدتر شده اند.

این دو کشور طرف مقابل را به کوشش برای باز کردن جبهه های جدید متهم می نمایند. جمهوری آذربایجان از شلیک به سوی نخجوان خبر می دهد، اتهامی که ارمنستان آن را رد نموده و وزارت دفاع ارمنستان هم در مقابل ادعا نموده پهپادهای جمهوری آذربایجان را در خاک خود هدف قرار داده است.

جنگ دو کشور بر سر قره باغ تا به امروز منجر به کشته شدن صدها تن و بی خانمان شدن هزاران تن دیگر شده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "کشته شدن 13 غیرنظامی در حمله موشکی به 2 شهر جمهوری آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 13 غیرنظامی در حمله موشکی به 2 شهر جمهوری آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید