آغاز پیش ثبت نام عتبات نوروزی از فردا ، تاریخ اعزام ها از 24 اسفند ماه

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، معاونت امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت بیان نمود که پیش ثبت نام عتبات نوروزی از روز چهارشنبه 16 بهمن ماه آغاز خواهد شد و متقاضیان فرصت دارند تا به نام نویسی در سامانه عتبات مبادرت ورزند.

آغاز پیش ثبت نام عتبات نوروزی از فردا ، تاریخ اعزام ها از 24 اسفند ماه

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ پایگاه داده، روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ متن کامل اطلاعیه پیش ثبت نام عتبات نوروزی و توصیه های لازم به جهت نحوه نام نویسی در سامانه به شرح ذیل است:

متقاضیان محترم تشرف به عتبات عالیات که مایل به تشرف در دوره 24 اسفند ماه 98، 98 لغایت 30 فروردین ماه 99 هستند، با رعایت موارد مشروحه ذیل و با تکمیل فرم مربوطه در سایت (https://atabat.haj.ir) می توانند برای خود وهمراهانشان پیش ثبت نام نمایند.

شروع پیش ثبت نام از ساعت 9 صبح روز چهار شنبه 16 بهمن ماه 98 لغایت ساعت 16 روز جمعه 25 بهمن ماه 98 خواهد بود.

زمان اعلام نتایج قرعه کشی متعاقباً اعلام و نتایج آن بر روی سایت پیش ثبت نام (https://atabat.haj.ir) قابل رویت خواهد بود.

به جهت آشنایی کامل با مراحل و روش پیش ثبت نام خواهشمند است موارد ذیل را مطالعه و سپس نسبت به انجام پیش ثبت نام اقدام فرمائید.

متقاضیان محترم می توانند به یکی از دو روش ذیل نسبت به پیش ثبت نام عتبات عالیات اقدام نمایند:

الف- پیش ثبت نام گروهی، از 1 تا 10 نفره (ثبت نام در این روش حداقل 1 نفر و حداکثر تا 10 نفر می باشد)

ب- پیش ثبت نام گروهی، فقط 35 نفره (ثبت نام در این روش می بایست حتماً 35 نفر کامل باشد)

توجه مهم: افرادی که مبادرت به ثبت نام 35 نفره می نمایند درصورتیکه تعدادی از آن ها منصرف یا از گروه خارج شوند (گروه جدید تشکیل دهند) و تعداد نفرات گروه به کمتر از 25 نفر تقلیل یابد؛ گروه قبلی حذف و در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد.

توجه: فقط 15 درصد ظرفیت اعزام مختص اعزام های گروهی (گروه های 35 نفره) می باشد، لذا پیشنهاد می گردد برای آنکه از امکان بیشتری برای تشرف بهره مند شوید، در گروه های حداکثر تا 7 نفره ثبت نام فرمائید.

تذکرات مهم

1- هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشکیل می گردد که ضروری است معینات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت نام سایت درج گردد.

2- هر نفر فقط یکبار و در یک گروه می تواند (بعنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت نام نماید و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجائی اسامی گروه خود باشد می تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت نماید که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.

3- کدملی و معینات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت احوال کشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.

4- تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمی) در فرم درج گردد.

5- کد ملی همه افراد ده رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفر های سمت چپ) آن بطور کامل در فرم ثبت گردد.

6- پس از تکمیل فرم و ثبت آن، اطلاعات دریافتی جهت کنترل نمایش داده می گردد، اطلاعات نمایش داده شده را به دقت کنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب و نسبت به قطعی نمودن پیش ثبت نام خود اقدام نمائید. چنانچه اطلاعات نمایش داده شده صحیح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به رفع مغایرت ها اقدام نمائید.

7- پس از قطعی نمودن پیش ثبت نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می دهد، این شماره را یادداشت نموده و برای پیگیری های بعدی نزد خود نگهداری فرمائید.

8- باتوجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده جهت ثبت نام در کاروان ها از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش ثبت نام الزامی است.

9- در صورتیکه تعداد افراد پیش ثبت نام شده از ظرفیت اعزام در ماه های اعلام شده در استان های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه ها براساس قرعه معین و از طریق همین سایت به آن ها اعلام می گردد.

10- قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب نمائید.

11- پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام (جمعه 25/11/98) امکان تغییر نام و معینات افراد ثبت نام شده میسر نمی باشد.

12- داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه تا تاریخ اعزام ضروری است.

13- فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای الویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی، میسر نمی باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آغاز پیش ثبت نام عتبات نوروزی از فردا ، تاریخ اعزام ها از 24 اسفند ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز پیش ثبت نام عتبات نوروزی از فردا ، تاریخ اعزام ها از 24 اسفند ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید