آمادگی ایران برای کمک به برقراری صلح در یمن

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک به برقراری صلح در یمن اظهار داشت.

آمادگی ایران برای کمک به برقراری صلح در یمن

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ پایگاه داده، مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن که به تهران سفر کرده در ادامه رایزنی ها با مقامات ایرانی، امروز (سه شنبه) با علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی دیدار و درباره آخرین تحولات یمن به رایزنی پرداخت.

در این مذاکرات در خصوص آخرین شرایط سیاسی و میدانی یمن به ویژه سفر اخیر گریفیتس به صنعاء، تحولات استان مارب، لزوم رفع محاصره اقتصادی مردم و راه های برقراری صلح و ثبات در این کشور و همچنین رفع خطرات احتاقتصادی نشت نفت از کشتی صافر بحث و مصاحبه شد.

خاجی ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران به منظور رفع خطر نشت نفت و آلودگی محیط زیست را ارائه و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به برقراری صلح در یمن را اعلام کرد.

گریفیتس نیز ضمن ارائه گزارشی از سفرهای خود به منطقه، تلاش های سازمان ملل را برای حل بحران یمن تشریح کرد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن امروز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.وزیر امور خارجه در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن با بیان این که جنگ، راه حل بحران یمن نیست، بر ضرورت رفع محاصره مردم این کشور و تسهیل ارائه کمک های انسانی به آنها تأکید کرد. (اینجا بخوانید)

گریفیتس همچنین امروز با محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه دیدار و به گفت وگو پرداخت. در دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل با معاون وزیر امور خارجه ایران درباره مسائل منطقه از جمله یمن، سوریه، افغانستان و عراق و نقش سازمان ملل به ویژه از بعد بشردوستانه و امدادرسانی بحث و مصاحبه شد.

به گزارش فارس، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن 20 بهمن 1399 نیز به منظور رایزنی پیرامون ابعاد مختلف بحران یمن به جمهوری اسلامی ایران سفر کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمادگی ایران برای کمک به برقراری صلح در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ایران برای کمک به برقراری صلح در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید