ارتباط بی سابقه با دبیرکل سازمان ملل ، جزئیات 2 تماس مهم تلفنی ظریف و گوترش در 24 ساعت

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه یکشنبه 24 فروردین ماه در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ایران گزارشی از اقدامات و کوشش های این سازمان برای تداوم آتش بس در یمن ارائه کرد.

ارتباط بی سابقه با دبیرکل سازمان ملل ، جزئیات 2 تماس مهم تلفنی ظریف و گوترش در 24 ساعت

به گزارش وبلاگ پایگاه داده به نقل از فارس، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه یکشنبه 24 فررودین ماه در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گزارشی از اقدامات و کوشش های سازمان ملل متحد برای تداوم آتش بس در یمن ارائه کرد.

در این گفتگو ظریف نیز ضمن حمایت از کوشش های دبیرکل برای برقراری آتش بس در یمن و با بیان اینکه بحران یمن راه چاره نظامی ندارد، برقراری آتش بس پایدار را مقدمه ای برای شروع فرایند سیاسی حل و فصل بحران یمن خواند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با ارائه گزارشی از کوشش های دیپلماتیک ایران برای حل بحران سیاسی در افغانستان و پیشبرد فرایند صلح در این کشور، جزییاتی از تماس های خود با مقامات این کشور محمد اشرف غنی، عبدالله عبدالله و حنیف اتمر ارائه کرد.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد شنبه 23 فروردین ماه نیز در گفتگویی تلفنی در مورد آخرین تحولات در یمن و نیز تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه کشورمان بحث و گفتگو کردند.

وزیر خارجه ایران و دبیرکل سازمان ملل اول فروردین ماه امسال نیز در تماسی تلفنی درباره تحریم های آمریکا به گفتگو پرداخته بودند.دبیرکل سازمان ملل متحد در آن گفتگو ضمن ابراز همدردی و همبستگی با ملت ایران بر لزوم برطرف تحریم های آمریکا علیه ملت ایران برای مبارزه با کرونا تاکید نموده بود.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن قدردانی از مواضع اعلام شده و یاری نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد بر لزوم برچیده شدن تحریم های غیر انسانی، ظالمانه، غیرقانونی و یکجانبه آمریکا ضد مردم ایران تاکید نموده بود.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه 22 اسفند ماه در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل که رونوشت آن برای روسای سازمان های بین المللی و وزرای خارجه همه کشورها ارسال شد، بر ضرورت برطرف تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران برای مقابله با کرونا تأکید نموده بود.

به گزارش فارس، گوترش 15 فروردین ماه نیز طی اظهاراتی از همه طرف ها در یمن دعوت نموده بود که درگیری در یمن را متوقف نموده و دور میز مذاکرات بنشینند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ارتباط بی سابقه با دبیرکل سازمان ملل ، جزئیات 2 تماس مهم تلفنی ظریف و گوترش در 24 ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط بی سابقه با دبیرکل سازمان ملل ، جزئیات 2 تماس مهم تلفنی ظریف و گوترش در 24 ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید