خزانه داری آمریکا وزیر اطلاعات ایران را تحریم کرد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم 58 شخص حقیقی و حقوقی ایرانی از جمله وزیر اطلاعات و همچنین بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی خبر داد.

خزانه داری آمریکا وزیر اطلاعات ایران را تحریم کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پایگاه داده، وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه طی بیانیه ای مدعی تحریم 9 شخص حقیقی و 49 شرکت و نهاد ایرانی شد.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود اعلام کرده است که نام 9 مقام ایرانی از جمله سید محمود علوی وزیر اطلاعات و امیرمنصور برقعی قائم مقام بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به فهرست اشخاص تحت تحریم دفتر کنترل دارایی های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه وزارت خزانه داری به شمار می رود، اضافه شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ پایگاه داده بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی وبلاگ پایگاه داده بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، 49 نهاد و شرکت ایرانی از جمله بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، شرکت عمران و مسکن ایران، شرکت نفت بهران و شرکت ایران تایر نیز هدف تحریم های این وزارتخانه قرار گرفته اند و نامشان به فهرست نهادهای تحت تحریم اوفک افزوده شده است.

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت ماه سال 97 تحریم های مختلفی را علیه ایران وضع کرده است تا به زعم خود ایران را پای میز مذاکره بیاورد.

مقامات جمهوری اسلامی ایران حتی در روزهای اوج تحریم ها نیز بارها تأکید کردند که ایران هرگز مذاکره تحت فشار با دولتی را که به پیمان های قبلی خود پایبند نبوده است نخواهد پذیرفت.

اگرچه تحریم های آمریکا مشکلاتی را برای اقتصاد ایران به وجود آورده است، اما بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در گزارش های اخیر خود از تخلیه شدن اثر این تحریم ها سخن گفته اند.

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود از چشم انداز اقتصاد جهانی، پیش بینی کرده است که ایران در سال جاری میلادی همانند اکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان (اعم از درحال توسعه، نوظهور یا توسعه یافته) در سال جاری میلادی تحت تأثیر بحران جهانی کرونا رشد اقتصادی منفی را تجربه خواهد کرد، اما نرخ رشد اقتصادی ایران برای سال آینده میلادی 3.1 درصد پیش بینی شده است.

دولت ترامپ در ماه های اخیر برای نشان دادن اینکه سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران همچنان پابرجا و مؤثر است، اقدام به وضع تحریم های تکراری علیه افراد، نهادها و شرکت های سرشناس ایرانی کرده و یا گاهی افراد و شرکت های ناشناس را با تبلیغات وسیع به فهرست تحریم های خود افزوده است!

چندی پیش شبکه آمریکایی بلومبرگ نیز در گزارشی تأکید کرده بود که سیاست تحریم علیه ایران به آخر خط رسیده است و آمریکا گزینه های زیادی برای اعمال تحریم های بیشتر در اختیار ندارد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "خزانه داری آمریکا وزیر اطلاعات ایران را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خزانه داری آمریکا وزیر اطلاعات ایران را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید