ارتش پاکستان: حصارکشی مرز با ایران تا دسامبر 2021 تکمیل می گردد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، تهران (پانا) - سخنگوی ارتش پاکستان گفت: حصارکشی مرزهای مشترک با جمهوری اسلامی ایران 100 درصد ادامه خواهد یافت و این طرح تا دسامبر 2021 (دی ماه 1400) تکمیل می گردد.

ارتش پاکستان: حصارکشی مرز با ایران تا دسامبر 2021 تکمیل می گردد

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی ارتش پاکستان، سرلشکر بابر افتخار در گفت وگو با تارنمای گلوبال ویلیج اسپیس اقدامات مرزبانی پاکستان برای مراقبت از نوار مرزی غربی با ایران را تشریح کرد.

تارنمای (Global Village Space) با ابتکار باشگاه فارغ التحصیلان دانشگاه کلمبیا و سال 2017 میلادی در پاکستان فعالیت خود را شروع کرد. هدف این تارنما روشنگری در خصوص جریان های حاکم بر دنیا بدون توجه به جغرافیا است. این تارنما همچنین دارای یک مجله به همین نام است.

اظهارات تازه سخنگوی ارتش پاکستان مبنی بر تقویت امنیت مرزهای مشترک این کشور با جمهوری اسلامی ایران درحالی عنوان می گردد که جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشورمان امروز در جریان سفر به استان سیستان وبلوچستان گفت: مرزبانی پاکستان در کنترل مرزهای مشترک با ایران همکاری خوبی دارد که قابل مقایسه با گذشته نیست.

براساس این گزارش، سرلشکر بابر افتخار هرگونه حرکت آهسته ارتش پاکستان در راستا مراقبت از مرزهای مشترک با ایران را بی اساس دانست و گفت: 30 درصد مرزها حصارکشی شده و انتظار می رود این طرح تا دسامبر سال آینده میلادی تکمیل خواهد شد.

وی شرح داد که صعب العبور بودن بعضی مناطق در مرز مشترک، کاهش شدید هوا و بارش برف کار حصارکشی را در این بخش ها را سخت می نماید که قرار است روش های دیگری را در این مناطق دنبال کنیم با این حال پاکستان کوشش دارد تا مرزهای مشترک با ایران را صددرصد حصارکشی کند.

سرلشکر افتخار درباره مزایای حصارکشی مرزها گفت: امنیت ارتقا پیدا می نماید و جلوی پدیده قاچاق کالا و موادمخدر گرفته می گردد، معضلی که ما درصدد نجات از آن هستیم و منافع آن را نیز کسب خواهیم کرد.

سخنگوی ارتش پاکستان همچنین بیست و سوم مردادماه سال جاری در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا گفت: طرح حصارکشی مرزهای مشترک با ایران برای تقویت تدابیر امنیتی در مناطق مرزی دو کشور به اجرا درآمده و از حمایت قاطع دولت های ایران و پاکستان برخوردار است.

پیشتر وزارت دفاع پاکستان طرح حصارکشی مرزهای مشترک این کشور با جمهوری اسلامی ایران را اولویت راهبری اسلام آباد دانست و بر تکمیل آن در سریعترین زمان تاکید نمود.

سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده نیروی انتطامی جمهوری اسلامی روز پنجشنبه در جریان سفر به سیستان وبلوچستان در جمع وبلاگ پایگاه داده اضافه نمود: مرزبانان پاکستان با مرزبانان جمهوری اسلامی ایران همکاری بسیار خوبی دارند اما احتیاج است تا این همکاری ها افزایش یابد.

وی ادامه داد: همکاری های مرزی بین مرزبانان پاکستان و مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در سطوح بالا باید افزایش یابد تا بتوان امنیت کامل مرزهای جنوب شرق کشور را به طور کامل تامین کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان بیست و یکم آبان ماه سال جاری در جریان یازدهمین سفر رسمی خود به پاکستان گفت: جمهوری اسلامی ایران اقدام های اسلام آباد و ارتش این کشور برای تامین امنیت و مراقبت از مرزهای مشترک را قابل اطمینان می داند.

این چهارمین سفر محمدجواد ظریف به پاکستان از زمان شروع دولت فعلی این کشور به نخست وزیری عمران خان در تابستان 97 است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ارتش پاکستان: حصارکشی مرز با ایران تا دسامبر 2021 تکمیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش پاکستان: حصارکشی مرز با ایران تا دسامبر 2021 تکمیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید