امروز مهم ترین وظیفه نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی است

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری بر تقویت گشت های بازرسی از اصناف و ادارات برای رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی، گفت: در صورت مشاهده تخلف و تکرار آن واحد صنفی پلمب گردد، امروز مهم ترین وظیفه ما نظارت بر اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در حیطه فعالیت خود است.

امروز مهم ترین وظیفه نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی است

اقبال عباسی 10 تیرماه در ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا ویروس در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه حفظ سلامت مردم اولویت اصلی ما در کنار سایر موضوعات مانند مسائل مالی است، اظهار کرد: مدیریت در مسئله مبارزه با کرونا دارای اهمیت بالایی است، باید با کمترین هزینه بیش ترین تأثیر را در بحث مقابله با این ویروس داشته باشیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه با بیان اینکه رفتار کرونا ویروس قابل پیش بینی نیست، گفت: خوشبختانه در ماه های ابتدایی شیوع این ویروس در کشور با مدریت اجرا شده آمار ابتلا و مرگ و میر در این استان نسبت به سایر استان ها بسیار کم بود، اما متأسفانه شاهد افزایش آمار مبتلایان به این ویروس هستیم.

وی با اشاره به اینکه مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به انجام پروتکل های بهداشتی در زیرمجموعه خود بی توجه شده اند، اعلام کرد: اگر فردی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی توجه است باید برخورد لازم با فرد صورت بگیرد و مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به رعایت پروتکل ها در مجموعه تحت امر خود نظارت کافی را داشته باشند.

عباسی با تأکید بر تقویت گشت های بازرسی از اصناف و ادارات برای رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی، اظهار داشت: در صورت مشاهده تخلف و تکرار آن واحد صنفی پلمب گردد، امروز مهم ترین وظیفه ما نظارت بر اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در حیطه فعالیت خود است.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: اگر مدیری نسبت به اجرای پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در مجموعه تحت امر خود بی توجه باشد این فرد به تخلفات اداری یا دستگاه قضایی معرفی می گردد، مدیران می توانند از اختیارات قانونی خود در اعطای مرخصی، دورکاری و کاهش نیرو در صورت درگیری مجموعه با کرونا ویروس استفاده نمایند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در فضاهای سرپوشیده الزامی است، یادآور شد: مسئولان به صورت مستمر در برنامه های اطلاع رسانی رسانه ملی شرکت نمایند و مردم را از خطرات عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مطلع تا مردم آن ها را در اجرای سیاست ها همراهی نمایند.

عباسی از لغو تمامی همایش ها، گردهمایی ها و جلسات تودیع و معارفه مدیران دستگاه های اجرایی اطلاع داد و گفت: برگزاری هرگونه اجتماع ممنوع است و مراکز تفریحی و توریستی نیز باید محدود گردد، همچنین برپایی هرگونه چادر در فضاهای سبز و بوستان ها نیز ممنوع است و شهرداری وظیفه نظارت بر این مسئله را دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری در مورد تجمعات مردم در آرامستان ها، توضیح داد: تجمع در مراسم کفن و دفن اموات نباید بیش تر از 10 نفر باشد، همچنین چاپخانه ها مجاز نیستند زمان و مکان برگزاری مراسم تحریم را در اعلامیه اموات قید نمایند.

وی در مورد مسائل به وجود آمده برای واحدهای صنفی به علت مسائل مالی، مطرح نمود: مسائل حدود 10 واحد صنفی مهم جهت آنالیز در دستور کار ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "امروز مهم ترین وظیفه نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز مهم ترین وظیفه نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید