امیرعبداللهیان: روابط ممتاز ایران و روسیه در راستا مناسبات راهبردی واقع شده است

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، وزیر امور خارجه کشورمان در ملاقات با رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه با اشاره به ملاقات روسای جمهور ایران و روسیه و مذاکرات مهم بعمل آمده روابط ممتاز دو کشور را در جهت مناسبات راهبردی دانست.

امیرعبداللهیان: روابط ممتاز ایران و روسیه در راستا مناسبات راهبردی واقع شده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پایگاه داده، حسین امیرعبدالهیان وزیر امورخارجه کشورمان که در ترکیب هیات رسمی رئیس جمهوری اسلامی ایران، در مسکو حضور دارد، روز چهارشنبه با لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه، دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار، طرفین در خصوص روابط دوجانبه و پارلمانی، گفتگو و بر ضرورت تداوم رایزنی ها و همکاری های بین دو کشور تاکید کردند.

امیرعبدالهیان در این دیدار سفر رسمی دوجانبه رئیس جمهور کشورمان به مسکو را بیانگر اهمیتی دانست که جمهوری اسلامی ایران برای روابط با روسیه قائل است.

وزیر امور خارجه کشورمان بعلاوه با اشاره به دیدار روسای جمهور ایران و روسیه و مذاکرات مهم بعمل آمده روابط ممتاز دو کشور را در راستا مناسبات راهبردی دانست.

اسلوتسکی نیز روابط پارلمانی دو کشور را ممتاز ارزیابی و توسعه همکاری راهبردی با جمهوری اسلامی ایران در منطقه را برای روسیه مهم و بنیادین ارزیابی کرد.

شایان ذکر است علاوه بر سفیر کشورمان در روسیه، دکتر ابراهیم رضائی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، نیز در این دیدار حضور داشت.

در سرانجام دیدار دکتر رضایی دعوتنامه رسمی دکتر جلال زاده رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را تسلیم همتای وی کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "امیرعبداللهیان: روابط ممتاز ایران و روسیه در راستا مناسبات راهبردی واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان: روابط ممتاز ایران و روسیه در راستا مناسبات راهبردی واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید