جزئیات ملاقات پرحاشیه بایدن و پوتین

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، خبرنگاران : جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت: کوشش خواهیم کرد تا معین کنیم کجاها منافع مشترک داریم، کجاها می توانیم همکاری کنیم و کجاها نمی توانیم با یکدیگر همکاری داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم به یک چهارچوب قابل پیش بینی و منطقی دست یابیم.

جزئیات ملاقات پرحاشیه بایدن و پوتین

به گزارش به نقل از ایسنا، رئیس جمهوری آمریکا در ملاقات با همتای روس خود اظهار داشت: کوشش می کنم تعیین کنم مسکو و واشنگتن کجاها منافع مشترک دارند و می توانند همکاری نمایند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت: کوشش خواهیم کرد تا تعیین کنیم کجاها منافع مشترک داریم، کجاها می توانیم همکاری کنیم و کجاها نمی توانیم با یکدیگر همکاری داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم به یک چهارچوب قابل پیش بینی و منطقی دست یابیم.

وی به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تاکید نمود: نشست رو در رو سودمند است و همان طور که بیرون از نشست هم گفتم، فکر می کنم که همواره بهتر است تا رو در رو صحبت کنیم.

بایدن همچنین روسیه و آمریکا را به عنوان دو قدرت عظیم توصیف کرد؛ اظهاراتی که بیانگر ارتقای صندلی مسکو همزمان با کوشش باید برای ایجاد روابطی با ثبات تر با روسیه است.

در گذشته آمریکا کوشش نموده بود تا نقش جهانی مسکو را کم اهمیت جلوه دهد. باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا یکبار پس حمله روسیه به اوکراین، مسکو را به عنوان یک قدرت منطقه ای توصیف نموده بود.

وبلاگ پایگاه داده آمریکایی که قادر به ورود به این نشست در دقایق اولیه بودند گفتند که سه سوال از بایدن و پوتین پرسیدند؛ یک از سوالات پرسیده شده از پوتین این بود که آیا او از الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه می ترسد؟ سوال دیگر از پوتین این بود که اگر اوکراین به ناتو بپیوندد چه کار خواهد نمود؟ و سوال دیگر که از بایدن پرسیده شد این بود که آیا به پوتین اعتماد دارد یا خیر؟

ظاهرا هنگامی که این سوالات پرسیده می شدند، بایدن سرش را به نشانه تایید تکان می داد و به یادداشت هایش نگاه می کرد. اما مقامات آمریکایی فورا تاکید نمودند که این تکان سر بایدن در پاسخ به هیچ یک از این سوالات نبوده است.

ولادیمیر پوتین نیز از بایدن به خاطر این ابتکارعمل برای ملاقات تشکر کرد.

وی گفت: به خوبی می دانم که سفر طولانی داشته اید و کارهای بسیار زیادی برای انجام دادن دارید. روابط آمریکا-روسیه موضوعات بسیاری دارند که این نشست در سطح مقامات عالی رتبه را ایجاب می نماید و امیدوارم نشستمان مثمرثمر واقع گردد.

اگرچه بایدن در زمان صحبت های پوتین به وی لبخند زد اما عمدتا چهره این دو رهبر به گونه ای است که انگار هیچ احساسی در آن دیده نمی گردد. آنها حتی به ندرت در چشمان یکدیگر نگاه می نمایند.

رهبران روسیه و آمریکا در هنگام ورود به ویلا لا گرانژ در ژنو ابتدا در مقابل دوربین وبلاگ پایگاه داده دست های یکدیگر را فشرده و عکس گرفتند. پوتین از بایدن برای پیشنهاد این ملاقات رو در رو تشکر کرد. بایدن نیز این ملاقات را سودمند ارزیابی و ابراز امیدواری کرد چارچوب منطقی و عملی برای زمانی که منافع آمریکا و روسیه متفاوت است، ایجاد گردد.

کرملین اعلام نموده که مذاکرات در سه بخش یک بخش کوچک و دو بخش توسعه یافته با زمان استراحت انجام می گردد.

هیئت روسی شامل دستیار رئیس جمهور یوری اوشاکوف، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه دیمیتری پسکوف، سفیر روسیه در ایالات متحده آناتولی آنتونوف، رئیس ستاد نیروهای مسلح روسیه والری گراسیموف و تعدادی از مقامات ارشد روسیه است.

براساس گزارش سی ان ان، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا ، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ، ویکتوریا نولاند، معاون وزیر امور خارجه ، اریک گرینس، مشاور عالی شورای امنیت ملی آمریکا در امور روسیه و جان سالیوان سفیر ایالات متحده در روسیه تیم بایدن را در نشست تشکیل می دهند.

منبع: اقتصادنیوز

به "جزئیات ملاقات پرحاشیه بایدن و پوتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ملاقات پرحاشیه بایدن و پوتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید