روایت عجیب سرمربی تیم ملی از بازگشت به کرواسی، مثل یک فیلم بود!

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بدون اینکه بتواند اردویی برای تیم ایران برگزار کند و در مسابقه ای روی نیمکت تیم کشورمان بنشیند، به خاطر شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تمام بازی ها به کرواسی بازگشت.

روایت عجیب سرمربی تیم ملی از بازگشت به کرواسی، مثل یک فیلم بود!

اسکوچیچ در بازگشت به کرواسی به مدت دو هفته خودش را قرنطینه کرد تا از مبتلا نبودنش به کرونا ویروس مطمئن شود. این مربی کرواسی در تازه ترین مصاحبه خود، به سفر عجیبش به کرواسی اشاره نمود و بازگشت به زادگاهش را مانند یک فیلم توصیف کرد.

این مربی کروات که با سفر به کشورهای اروپایی، عملکرد لژیونرهای ایران در کشورهای مختلف را زیر نظر گرفته بود، از صادق محرمی مدافع ایرانی تیم دیناموزاگرب کرواسی تمجید کرد و از او به عنوان یکی از 11 بازیکن اصلی تیم ملی نام برد که در ترکیبش قرار خواهد داد.

اسکوچیچ ابتدا درباره رویارویی اش با ماجرای کرونا گفت: در فرودگاه مسکو (بعد از بازگشت اسکوچیچ از روسیه به تهران برای زیر نظر دریافت عملکرد سردار آزمون) صحنه هایی را دیدم که واقعا مرا تحت تاثیر قرار داد. ساعت 3 بامداد گروهی از مسافران چینی که روی صورتشان ماسک زده بودند، توسط مسئولان امنیت فرودگاه اسکورت شدند. من آماده شرایط نبودم.

اسکوچیچ بعد از بازگشت به تهران چند روز خودش را در کمپ تیم ملی قرنطینه کرد. وی در این خصوص گفت: در تهران با چهار همکارم در ارتباط بودم. کمپ تیم ملی در سطح کمپ های باشگاه های عظیم اروپایی است و واقعا مدرن و مجهز است. من عملا آنجا قرنطینه شدم و دو بار در روز دمای بدنم را اندازه گیری می کردند. همه چیز ضد عفونی می شد و من ایمن بودم.

ماجرای عجیب برای اسکوچیچ اما هنگام ترک تهران برایش اتفاق افتاده است؛ زمانی که تمام پروازها به اروپا پر شده و این مربی کُروات برای بازگشت به کرواسی در شرایط ناامید کننده ای قرار گرفته است.

اسکوچیچ در این ارتباط اظهار کرد: از تهیه بلیت پرواز به اروپا دلسرد و ناامید شده بودم اما ساعت 19 یک روز بود که از سفارت کرواسی (در تهران) با من تماس دریافتد و گفتند ساعت 5 صبح فردا پرواز دارم. من متعجب شدم چون نمی توانستم آن پرواز را در اینترنت پیدا کنم. گویی این پرواز اصلا وجود نداشت؛ درست مثل فیلم ها.

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: من فورا به فرودگاه رفتم چون برای امور فرودگاهی باید 5 ساعت زودتر به آنجا بروید. به لطف دکتر استامبوک سفیر کرواسی در ایران پیروز شدم بلیت پرواز به اروپا را بگیرم. اگر من سوار آن هواپیما نمی شدم هیچکس نمی دانست که چه زمانی ایران را ترک می کردم.

اسکوچیچ در ادامه این مصاحبهیش به اتفاق عجیبتر در طول پرواز اشاره نمود و گفت: پرواز ما ایران ایر و به مقصد فرانکفورت بود. من در طول پرواز به خواب رفتم و وقتی هواپیما نشست، از خواب بیدار شدم. قصد داشتم از هواپیما پیاده شوم که سایر مسافران به من گفتند کجا می روی؛ ما هنوز در فرانکفورت نیستیم. از آنجا که ایران ایر نمی تواند به خاطر تحریم ها هرجایی سوخت گیری کند ما در شهر ریمینی (در ایتالیا) فرود آمده بودیم.

سرمربی تیم ملی ایران اظهار داشت: واقعا ترسناک است که سیاست مستقیما علیه ایران است. در ریمینی حدود دو ساعت در هواپیمای خفه و بدون تهویه روی باند حضور داشتیم. همه ماسک زده بودیم. البته با ریسک بالای ابتلا به ویروس کرونا. بعد از دو ساعت پرواز ما به فرانکفورت از سر گرفته شد.

اسکوچیچ اضافه نمود: زمانی که در نهایت در زاگرب به زمین نشستم، یک اتومبیل اجاره کردم و به شهر رایکا رفتم. دو هفته در یک آپارتمان قرنطینه بودم و از خانواده ام جدا شدم. همسر و عمویم برایم غذا می آوردند. سخت ترین قسمت اینجا بود که نمی توانستم آنا دخترم 9 ماهه ام را در آغوش بگیرم. خوشبختانه علائمی از بیماری کرونا نداشتم و از هفته گذشته با خانواده ام هستم.

سرمربی تیم ملی ایران در مورد این تیم هم گفت: یکسری از سی.دی فیلم بازی های تیم ملی ایران را برای تماشا با خودم آورده ام؛ هرچند که تا به امروز نزدیک به 30 بازی ایران را دیده ام.

اسکوچیچ در انتها این مصاحبه در پاسخ به سئوالی مبنی بر عملکرد درخشان صادق محرمی مدافع ایرانی تیم دینامو زاگرب در دربی کرواسی توضیح داد: من عملکرد عالی محرمی در این بازی را دیدم ولی اصلا شگفت زده نشدم زیرا محرمی با من در تیم ملوان انزلی بود. زمانی که این بازیکن 17 سال سن داشت او را در ترکیب اصلی گذاشتم. محرمی پتانسیل زیادی دارد اما یک نقطه ضعف هم دارد. او برخی اوقات دوست دارد خیلی هجومی بازی کند و آهسته تر به دفاع بر می شود. او اگر این ضعف را رفع می کرد یک مدافع تاپ بود. با این حال او جزو ترکیب محدود و 11 نفره تیم ملی ایران با من خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روایت عجیب سرمربی تیم ملی از بازگشت به کرواسی، مثل یک فیلم بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت عجیب سرمربی تیم ملی از بازگشت به کرواسی، مثل یک فیلم بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید