انتخاب لامپ مناسب برای محیط کاری

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، نورپردازی دقیق محیط های کاری ، از مهم ترین نیازهاست. انتخاب لامپ مناسب برای محیط کار به مقدار انتخاب میز ، صندلی و سایر مبلمان اهمیت دارد. انتخاب اشتباه لامپ باعث بسیاری از عوارض مانند سردرد تا چشم درد ، از خستگی مفرط تا پرخاشگری کاربر می گردد. به خصوص در ساعات کاری طولانی می تواند فرد را از نظر روانی فرسوده کند. در این مقاله سعی داریم با ارائه نکات لازم شما را در یافتن لامپ مناسب برای محیط کار یاری کنیم.

انتخاب لامپ مناسب برای محیط کاری

انتخاب لامپ مناسب برای محیط کار

در طول فرایند کاری پرمشغله ، ممکن است به علت انتخاب لامپ اشتباه ، عصبانی و پرخاشگر شوید. هنگامی که از نظر روانی احساس خستگی می کنید ، ممکن است از نظر فیزیولوژیکی تحت تأثیر نامطلوب قرار بگیرید ؛ زیرا لامپ اشتباه باعث درد چشم می گردد. یکی از شایع ترین شکایات افراد مبتلا به میگرن ، لامپ است. برای جلوگیری از چنین عوارضی ، باید در یک فرآیند کاری سالم و آرام ، لامپ مناسب برای محیط کار خود را انتخاب کنید.

لامپ محیط کار چگونه باید باشد؟

روشنایی محیط کار موضوعی است که باید با دقت انتخاب گردد. در غیر این صورت ، انتخاب لامپ اشتباه ممکن است اثرات بدی بر درک کاربر داشته باشند. به انتخاب لامپ ها ، به ویژه برای اتاق هایی که تحت نور خورشید نیستند ، باید توجه بیشتری گردد. در یک اتاق ، نسبت معکوس بین منطقه مصاحبه و نور وجود دارد. هرچه دید شما کمتر باشد ، انتخاب لامپ شما بالاتر خواهد بود.

نورپردازی به میزان مناسب و مورد احتیاج

لامپ های اضافی انتخاب شده برای لامپ مناسب برای محیط کار شما مکمل لامپ های عمومی هستند. به همین علت ، هنگام انتخاب لامپ ، باید مطمئن شوید که تمام نورپردازی ها به میزان مورد احتیاج یکدیگر را تکمیل می نمایند. اگر اتاقی دارید که نور مستقیم خورشید را دریافت می نماید ، درست است که میزان ایده آل لامپ را انتخاب کنید. علاوه بر این می توانید آباژور ایستاده و آباژور رومیزی را نیز انتخاب کنید.

محیط کار مدرن و شیک

هنگام انتخاب لامپ مناسب برای محیط کار خود با انواع مختلفی از منبع نور مانند دیوارکوب ، لامپ چوبی حصیری ، لامپ آویز ، لوستر ، چراغ رومیزی و نورافکن روبرو می شوید. مدل های لامپ ال ای دی در مقایسه با سایر مدل ها هم صرفه جویی می نمایند و هم نور خوبی دارند. برای داشتن محیط کاری مدرن تر و شیک تر ، می توانید به مدل های لامپ ساخته شده از مواد طبیعی مراجعه کنید. علاوه بر این می توانید مدل هایی را که طرح های اصلی دارند و هوای زیبایی به محیط کار می بخشند نیز نگاه کنید.

زاویه نور

انتخاب میزان مناسب نوری که اتاق شما احتیاج دارد ، یک نکته مهم در انتخاب لامپ مناسب برای محیط کار شماست. لامپ باید بتواند از بالا به پایین روشن گردد و باید طوری قرار گیرد که نور به چشم شما نرسد. انتخاب لامپ نیز بر روی کار در حال کار تأثیر می گذارد. برای کارهای حساس و کارهایی که احتیاج به کنترل دارند باید یک لامپ خوب انتخاب کرد. به عنوان مثال ، برای کارهایی که احتیاج به جزئیات ظریفی مانند طراحی دارید ، لامپ باید روشنایی بالایی داشته باشد.

نورپردازی آینه ای

نورپردازی های آینه ای چشم نواز و خیره نماینده هستند. به همین علت نباید نور آینه ای را برای محیط کار خود انتخاب کنید. نوع لامپ های استفاده شده برای اتاق نشیمن و لامپ های انتخاب شده برای اتاق مطالعه با یکدیگر متفاوت هستند. به همین علت ، دقت در انتخاب لامپ مناسب برای محیط کار مفید است.

رنگ ، مدل و طرح لامپ

انتخاب لامپ مناسب برای محیط کار شما مهم است. لامپ هایی که مطابق با طراحی اتاق انتخاب شده اند بسیار شیک به نظر می رسند. در بین لامپ های با رنگ و طرح های زیاد می توانید به مدل های رنگارنگ روی بیاورید یا با طرحی ساده نگاهی به مدل ها بیندازید. کار در محیط های تاریک و کم نور می تواند به چشم شما آسیب برساند. به همین علت مدل هایی با رنگ های روشن و طرح های ساده اتاق را به خوبی روشن می نمایند.

علاوه بر این ، خرید یک چراغ رومیزی برای میز کار تصمیم بسیار درستی خواهد بود. بنابراین ، می توانید نور را در جهتی که می خواهید روی میز بچرخانید ، نور کافی دریافت نموده و بدون هیچ ناراحتی از آن بهره ببرید. اگر چراغ رومیزی را طوری قرار دهید که از سمت چپ شما بیاید بسیار ایده آل خواهد بود. این زاویه برای سلامت چشم بسیار مهم است.

نور آباژورها

لامپ هایی با ظاهر طبیعی فراوری شده در رنگ ها و طرح های مختلف لامپ های مناسب برای محیط کار شما هستند. از طرف دیگر آباژورها نوعی نورپردازی هستند که نور را به آرامی و بدون خستگی چشم منعکس می نمایند. شما می توانید آباژورهایی را برای افزودن نور به محیط کار خود با نور ملایم انتخاب کنید. مدل های آباژور به دو دسته رومیزی و ایستاده تقسیم می شوند. شما می توانید با انتخاب لامپ هایی که انتخاب می کنید محیط کار خود را متناسب با سلیقه و سبک خود طراحی نمایید.

مزایای انتخاب لامپ مناسب

انتخاب لامپ مناسب برای محیط کار با اطمینان از اینکه نور از زاویه مناسب می آید ، بینایی شما را بهبود می بخشد ؛

با جلوگیری از خستگی چشم از سلامت چشم محافظت نموده و از بدتر شدن آن جلوگیری می نماید ؛

با ارائه راحتی و عملکرد برتر در محیط کار ، احساس خوبی را در کاربر ایجاد می نماید ؛

با حذف انعکاس بصری از حوادث کار جلوگیری می نماید ؛

با مصرف انرژی مناسب لامپ برای محیط کار شما به محیط زیست آسیب نمی رساند ؛

لامپ هایی با ظاهر زیبا باعث می شوند محیط جالب و آرام باشد.

نکاتی که در انتخاب لامپ باید در نظر گرفت

انتخاب مناسب لامپ برای محیط کار به شما امکان می دهد کارآمد و موثر کار کنید. به همین علت در انتخاب لامپ باید به بعضی مسائل توجه کرد. اولین عنصر در انتخاب لامپ ، عملکرد است. لامپ هایی که اتاق را به خوبی روشن می نمایند ، سایه نمی اندازند و چشم را خسته نمی نمایند.

برای ایجاد یکپارچگی در محیط کار و تطبیق با دکوراسیون باید به رنگ های مناسب روی بیاورید. به عنوان مثال ، می توانید برای اتاق مطالعه خود که با مواد طبیعی و چوبی تزئین شده است ، به گزینه های لوسترهای حصیری در رنگ های بژ ، اکرو و قهوه ای روی بیاورید. شاید انتخاب از بین مدل های رنگی که طراحی های متفاوت و منحصر به فردی دارند برای شما سخت باشد. در چنین لحظاتی، در نظر گرفتن رنگ ها و طرح های اتاقتان راحت تر خواهد بود.

لامپ های قابل تنظیم

در انتخاب لامپ مناسب برای محیط کار خود می توانید به طرح هایی روی بیاورید که بدنه و سر آن قابل تنظیم باشد اگر می خواهید قسمت مورد احتیاج خود را روشن کنید و نور را در جهتی که می خواهید منعکس کنید. لامپ های قابل تنظیم را در دو مدل پایه و رومیزی انتخاب نمایید.

منبع: اتاق

به "انتخاب لامپ مناسب برای محیط کاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب لامپ مناسب برای محیط کاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید