انتشار خلاصه کتاب فرهنگ وقف از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی

به گزارش وبلاگ پایگاه داده ، فرهنگ وقف از مجموعه کتاب های مفاهیم بنیادین فرهنگ اسلامی به قلم حسین بشیر از جمله کتاب هایی است که این دفتر آن را به صورت خلاصه در اختیار مخاطبان قرار داده است.

انتشار خلاصه کتاب فرهنگ وقف از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی

کتاب اصلی برای نخستین بار در سال 1393، در قطع وزیری و در 328 صفحه منتشر شده بود، اما خلاصه آن در 8 فصل با قطع پالتویی و در 107 صفحه انتشار یافته است.

در این اثر کوشش شده که وقف به عنوان یک حوزه مهم علمی از منظر اسلامی و سایر علوم مختلف اجتماعی به ویژه ارتباطی و فرهنگی مورد بحث و آنالیز قرار گیرد و نویسنده، مراجعه به کتاب اصلی برای آشنایی تفصیلی با فرهنگ وقف را به مخاطبان توصیه نموده است.

در خلاصه این کتاب نیز شرح داده شده است که وقف، یک احسان ماندگار، یک صدقه جاریه و یک خیر مستمر است. تاریخ انسان، همواره همراه با خدمت به دیگران، مساعدت به انسان ها، و خیررسانی به همنوعان بوده است. همه ادیان الهی، بر این سنت های حسنه تأکید فراوان داشته اند. اسلام، با تأکید بر احسان، ایثار، صدقه، خیر، باقیاتِ صالحات و بالاخره وقف، کوشش نموده است که انسان را به سوی خدمت فراتر به انسان ها رهنمون سازد.

معناشناسی، تحولات گفتمانی، و تبیین ارتباط وقف، وقف به مثابه رسانه، جایگاه وقف در فرهنگ اسلامی و کارنمودهای حقوقی مالی و اجتماعی وقف عنوان های چهار فصل نخست این کتاب است.

بعلاوه کارنمودهای فرهنگی و ارتباطی وقف، کارنمودهای آموزشی، علمی و هنری وقف، وقف و واقفان؛ مطالعات موردی و آسیب شناسی وقف عنوان فصل های پنجم تا هشتم این اثر را تشکیل می دهد.

این خلاصه کتاب به تازگی از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی در شمارگان یک هزار نسخه و با قیمت 16هزار تومان عرضه شده است.

علاقه مندان می توانند این کتاب و دیگر آثار دفتر نشر فرهنگ اسلامی را از فروشگاه های این مؤسسه در تهران و مشهد یا سایت فروش آن به نشانی اینترنتی www.daftarnashr.org تهیه نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "انتشار خلاصه کتاب فرهنگ وقف از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار خلاصه کتاب فرهنگ وقف از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید