بخش زیادی از تجهیزات فناوری پیشرفته صنعت پتروشیمی در داخل ساخته می گردد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس تأکید کرد: بخش زیادی از تجهیزات با فناوری بالای صنعت پتروشیمی امروز در داخل کشور ساخته می گردد.

بخش زیادی از تجهیزات فناوری پیشرفته صنعت پتروشیمی در داخل ساخته می گردد

به گزارش خبرنگار شانا، جعفر ربیعی امروز (دوشنبه، 16 فروردین ماه) پس از آیین امضای قرارداد ساخت 24 دستگاه کمپرسور سانتریفیوژ و احداث ایستگاه جمع آوری گازهای همراه نفت منطقه رگ سفید با شرکت های ایرانی در جمع وبلاگ پایگاه داده گفت: تأمین خوراک یکی از دغدغه های صنعت پتروشیمی و جمع آوری گازهای مشعل نیز از دغدغه های نفت بوده است که صنعت پتروشیمی به این منظور وارد بالادست خود شد و مسئولیت جمع آوری گازهای مشعل را به عهده گرفت تا با انتقال به پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس آن را به خوراک پتروشیمی تبدیل کند.

وی با اشاره به اینکه پروژه بهسازی و احداث تأسیسات جمع آوری گازهای مشعل حدود یک میلیارد یورو هزینه دارد که ازسوی هلدینگ خلیج فارس تأمین می گردد، اضافه کرد: امروز ساخت بخش هایی از این پروژه با صنعتگران داخلی امضا شد که این نشان می دهد بخش زیادی از تجهیزات با فناوری بالای صنعت پتروشیمی در داخل کشور ساخته می گردد.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس ادامه داد: با اجرای پروژه های جمع آوری گازهای مشعل، بخش زیادی از گازهای همراه نفت که در خوزستان می سوزد، به خوراک با ارزش پتروشیمی تبدیل می گردد.

ربیعی گفت: بیدبلند خلیج فارس مسئولیت جمع آوری روزانه 590 میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت را به عهده دارد که افزون بر جلوگیری از گازسوزی، آن را به خوراک صنعت پتروشیمی تبدیل می نماید و می تواند به صادرات و تبدیل به محصولات با ارزش تر در صنایع پایین دستی منجر گردد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "بخش زیادی از تجهیزات فناوری پیشرفته صنعت پتروشیمی در داخل ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش زیادی از تجهیزات فناوری پیشرفته صنعت پتروشیمی در داخل ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید