جانسون: حدود 10 هزار مبتلا به ویروس کرونا در کشور داریم

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، نخست وزیر انگلیس در نشستی بیان کرد احتمالا ده هزار نفر در انگلیس به ویروس کرونا آلوده شده اند و یکی از مقامات بهداشتی این کشور نیز پیش بینی کرد 80 درصد انگلیسی ها به این بیماری مبتلا شوند.

جانسون: حدود 10 هزار مبتلا به ویروس کرونا در کشور داریم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پایگاه داده بوریس جانسون نخست وزیر انگیس عصر پنجشنبه در نشست خبری مشترک با مقامات بهداشتی این کشور گفت: احتمالاً چیزی حدود 10 هزار مبتلا به بیماری کووید-19 در انگیس وجود دارد.

به نوشته روزنامه گاردین، جانسون در این نشست تأکید کرد مبارزه با این بیماری که بدترین بحران در زمینه سلامت برای یک نسل خواهد بود می تواند موجب اختلال گسترده در زندگی روزمره مردم انگلیس به مدت چند ماه گردد.

او هشدار داد: این [ویروس]انتشار بیشتری خواهد داشت. خانواده های بسیار بیشتری عزیزان خود را پیش از آن که زمان [طبیعی مرگشان]فرا برسد از دست خواهند داد.

جانسون گفت با اضافه شدن 2 فرد دیگر به قربانیان ویروس کرونا در انگلیس، شمار قربانیان در این کشور به 10 نفر رسیده است.

او با رد مقایسه های صورت گرفته میان ویروس کرونا و آنفلوانزای فصلی گفت: چنین چیزی درست نیست. به دلیل فقدان [سیستم]ایمنی به قدر کافی [قوی برای مواجهه با این ویروس]، این بیماری خطرناک تر است و سالمندان بیش از همه در معرض خطر قرار دارند. باید به همه خانواده ها گفته گردد خود را اگر احساس مریضی کردند خود را قرنطینه نمایند و مردم باید در میان خویشاوندان و همسایگان خود مراقب سالمندان باشند.

جانسون در حالی این سخنان را مطرح می نماید که در انگلیس مدارس دایر بوده و تجمعاتی همچون مسابقات ورزشی و کنسرت ها همچنان برگزار می شوند. این در حالی است که تجمعات بالای 500 نفر در اسکاتلند لغو و مدارس جمهوری ایرلند نیز تعطیل شده اند.

کریس وایتی از مقامات وزارت بهداشت انگلیس در این نشست گفت، در بدترین حالت حدود 80 درصد از مردم انگلیس به این بیماری مبتلا می شوند و میزان مرگ ومیر در میان مبتلایان حدود 1 درصد خواهد بود؛ به این معنی که بیش از 500 هزار نفر در این کشور در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست خواهند داد.

منتقدان دولت جانسون می گویند اقدامات او بسیار دیر و با شدت پایینی صورت گرفته اند. در این میان، جرمی هانت از وزرای دولت پیشین انگلیس گفت، دیگر دولت ها از مدت ها پیش مدارس را تعطیل نموده اند و بسیار زودتر از انگلیس اقدامات لازم را انجام داده اند.

پل هانتر استاد دانشگاه ایست آنگلیا گفت: امید ندارم که این اقدامات تأثیر به سزایی داشته باشند. واقعاً هیچ کدام از آن ها بر انتقال بیماری در انگلیس تأثیری ندارد.

جان اشتون از مقامات سابق بهداشت و درمان انگلیس نیز اقدامات دولت را فاقد منطق معین دانسته و گفت: تدابیر غیرمستقیم اعمال شده با اقداماتی که باید انجام شوند فاصله زیادی دارند.

دو هفته پیش زمانی که مقامات انگلیسی درخواست تشکیل جلسه اضطراری دولت موسوم به کبرا را دادند، جانسون آن را تا بعد از تعطیلات آخر هفته به تعویق انداخت. وی بعد از بازگشت از تعطیلات گفت نامزدش باردار است و قرار است صاحب فرزند شوند.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در کل دنیا به 134 هزار و 467 نفر رسیده و 4 هزار و 970 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

همچنین تا کنون از میزان کل مبتلایان به ویروس کرونا، 68 هزار و 900 نفر نیز بهبودی خود را بدست آورده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جانسون: حدود 10 هزار مبتلا به ویروس کرونا در کشور داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون: حدود 10 هزار مبتلا به ویروس کرونا در کشور داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید