خبرنگاران استاندار : آبرسانی به شهرک گلیان شیروان اردیبهشت ماه به اتمام می رسد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، بجنورد-خبرنگاران- استاندار خراسان شمالی گفت : طرح آبرسانی به شهرک گلیان در شهرستان شیروان در غرب این استان اردیبهشت ماه به بهره برداری می رسد.

خبرنگاران استاندار : آبرسانی به شهرک گلیان شیروان اردیبهشت ماه به اتمام می رسد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده محمد علی شجاعی عصر شنبه در بازدید از شهرک گلیان از توابع بخش مرکزی شیروان گفت: با توجه به اهمیت این موضوع و خدمات حوزه آبرسانی به مردم مسئولان با جد پی گیر باشند و سر موعد این پروژه را به بهره برداری برسانند.

وی اضافه نمود : برای اجرای طرح آبرسانی به گلیان و روستای حصار پهلوانلو از محل مخزن 500 متر مکعبی با یک دستگاه پمپاژ و خط انتقال با اعتبار حدود 10 میلیارد ریالی در دست اجرا نهاده شد که برای تکمیل آن حدود 30 میلیارد ریال اعتبار مورد احتیاج است.

طرح آبرسانی به شهرک گلیان از سال 87 حدود 12 سال قبل با پیمانکاری شرکت آبفای روستایی سابق آغاز شد که به دلیل تنش های اجتماعی این پروژه به انتها نرسید و مردم منطقه با کمبودآب روبرو شدند که با ورود مدیریت ارشد استان خراسان شمالی این پروژه از آذرماه سال 99 در دستور کار نهاده شد و اجرای آن بار دیگر آغاز شد.

است.

شهرک گلیان واقع در بخش مرکزی این شهرستان، بیش از 100 نفر سکونت دارند که با توجه به اینکه شهرک رو به گسترش است قابلیت اسکان 200 نفر دیگر را نیز دارد و در حال حاضر آب مورد احتیاج آنان با تانکر تامین می گردد.

شهرک گلیان از توابع بخش مرکزی در فاصله 23 کیلومتری جنوب شیروان واقع است و هم اکنون حدود 100 نفر در این شهرک سکونت دارند و ظرفیت سکونتگاهی برای 200 خانوار دیگر را نیز دارد و طرح آبرسانی به آن در راستای چشم انداز جمعیتی در دست انجام است.

استاندار خراسان شمالی عصر امروز ضمن بازدید از طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر این استان که 15 طرح را برای نوروز 1400 آماده سازی و اجرایی کرد، از چند طرح و پروژه عمرانی از جمله طرح آبرسانی شهرک گلیان شیروان نیز بازدید کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استاندار : آبرسانی به شهرک گلیان شیروان اردیبهشت ماه به اتمام می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار : آبرسانی به شهرک گلیان شیروان اردیبهشت ماه به اتمام می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید